Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w kwietniu 2023 roku.

Worms W.M.D

Worms W.M.D podobnie jak większość pozostałych gier z tej serii pozwala graczom wcielić się w dowódców oddziałów bojowych robaków walczących między sobą za pomocą różnych, często bardzo niekonwencjonalnych broni. Produkcja ta pod wieloma względami stanowi powrót do korzeni, oferując rozgrywkę wyraźnie wzorowaną na kultowym Worms Armageddon z 1999 roku. Znajdziemy w niej też jednak nowe elementy, takie jak pojazdy.

Pobierz z App Store

Raji: An Ancient Epic

Raji: An Ancient Epic to zręcznościowa gra akcji czerpiąca pełnymi garściami inspiracje z indyjskiej mitologii, kultury i folkloru. Wcielamy się w niej w postać Raji - młodej akrobatki próbującej uratować swojego brata porwanego przez demony. W zadaniu tym pomogą jej indyjscy bogowie, obdarowujący ją bronią i mocami wspomagającymi ją w walce. Starcia z przeciwnikami stanowią główny element rozgrywki, jednak w grze znalazło się też miejsce na eksplorację i rozwiązywanie zagadek.

Pobierz z App Store

LEGO Bricktales

LEGO Bricktales to gra przygodowo-logiczna, w której zagadki rozwiązujemy poprzez budowanie różnego rodzaju konstrukcji z klocków LEGO. W trakcie gry przyjdzie nam odwiedzić różne światy, przedstawione tu jako dioramy wykonane z klocków, i pomagać zamieszkującym je postaciom. Bricktales to efekt współpracy LEGO ze studiem ClockStone, znanym przede wszystkim za sprawą bardzo popularnej swego czasu serii Bridge Constructor.

Pobierz z App Store

Super Meat Boy Forever

Super Meat Boy Forever to kontynuacja platformówki Super Meat Boy, która cieszyła się swego czasu ogromną popularnością wśród fanów gatunku. W odróżnieniu od poprzedniczki, która prezentowała dość klasyczne podejście do sterowania oferującą pełną kontrolę nad tytułowym bohaterem, Super Meat Boy Forever to autorunner, w którym kierowana przez nas postać biegnie cały czas przed siebie, a naszym zadaniem jest podskakiwanie w odpowiednim momencie. Gra zachowuje jednak znane z poprzedniej części wysokie tempo akcji i poziom trudności.

Pobierz z App Store

Sid Meier's Railroads!

Sid Meier to projektant znany przede wszystkim za sprawą kultowej serii Civilization. Rok przed wydaniem jej pierwszej części stworzył on też inną popularną grę strategiczną - Railroad Tycoon - która pozwalała nam wcielić się w kolejowego barona. Sid Meier's Railroads! to duchowy spadkobierca tej produkcji, oparty na tym samym pomyśle lecz przedstawiający go w nieco bardziej współczesnym, trójwymiarowym wydaniu. Mobilny port przygotowany przez Feral Interactive oferuje całą zawartość znaną z oryginału, wprowadzając jednak całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika przystosowany do obsługi za pomocą ekranu dotykowego.

Pobierz z App Store

Omega Strikers

Omega Strikers to debiutancka produkcja studia Odyssey Interactive, założonego przez byłych pracowników Riot Games, którzy przez lata współtworzyli takie hity jak League of Legends i Teamfight Tactics. Jest to całkiem pomysłowa mieszanka gatunków, łącząca elementy MOBA w stylu League of Legends ze zręcznościową grą sportową inspirowaną air hokejem. Rozgrywka polega tu na zmaganiach dwóch trzyosobowych drużyn, próbujących wbić krążek do bramki przeciwnika. Oprócz odbijania krążka zawodnicy mogą również atakować się nawzajem. Podobnie jak w League of Legends gracze mogą wybierać spośród wielu różnych postaci, różniących się nie tylko wyglądem ale i zdolnościami specjalnymi.

Pobierz z App Store

Mighty Quest Rogue Palace

Mighty Quest Rogue Palace to kolejny efekt współpracy serwisu Netflix z francuskim studiem Ubisoft. Jest to utrzymany w stylistyce fantasy hack'n'slash z elementami roguelite, wyraźnie czerpiący inspirację z gry Hades. Gracz wciela się tu w bohatera, który by uratować królestwo musi udać się do wnętrza umysłu śpiącego króla, które zostało przedstawione jako podzielony na 15 etapów labirynt wypełniony potworami. W trakcie rozgrywki będziemy mogli odblokować aż 20 różnych grywalnych postaci znanych z uniwersum Mighty Quest (które, nie ma co się oszukiwać, nigdy nie należało do najpopularniejszych marek Ubisoftu).

Pobierz z App Store

Pocket City 2

Pocket City to popularna gra strategiczna w której zarządzamy własnym miastem, inspirowana klasycznymi tytułami z serii SimCity. Jej kontynuacja, zatytułowana po prostu Pocket City 2, stanowi dość zaskakujące rozwinięcie pomysłów znanych z części pierwszej. Esencją rozgrywki nadal pozostaje tu projektowanie, budowanie i zarządzanie własnym miastem. Gracze zyskali też jednak możliwość stworzenia swojego awatara, za pośrednictwem którego mogą zwiedzać zaprojektowaną przez siebie metropolię, biorąc przy tym udział w różnego rodzaju mini-grach.

Pobierz z App Store

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w kwietniu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.