Założona przez syna Boba Marleya firma produkująca urządzenia audio, House Of Marley, ma w swoim portfolio bardzo dobrze brzmiące głośniki i słuchawki, zarówno te nauszne, jak i dokanałowe. Jednym z najnowszych jej produktów są dokanałowe słuchawki Redemption ANC 2, które miałem okazję w ostatnich tygodniach testować.

House Of Marley to marka znana nie tylko ze świetnego brzmienia, ale i z oparcia swojej działalności o zrównoważony rozwój. Firma nie tylko używa materiałów z recyclingu, a dokładnie specjalnego połączenia drewna z tworzywem pochodzącym z recyclingu, ale także sadzi drzewa na całym świecie. Także i te słuchawki wykorzystują materiały pochodzące z odzysku i również w ich przypadku, kupując te słuchawki, przyczynia się do posadzenia jednego drzewa.

Słuchawki Marley Redemption ANC 2 – podobnie jak inne produkty tej marki – posiadają bambusowe wykończenie wzdłuż charakterystycznego pałąka odchodzącego w dół od każdej z nich. Na bambusowym wykończeniu umieszczono logo Marley. Podobnie wykończono wieko etui ładującego. Zarówno słuchawki, jak i etui wykonane są z pochodzącego z recyclingu tworzywa. W przypadku etui ma ono dodatkowo ciekawą, nakrapianą i chropowatą fakturę.

Słuchawki leżą wygodnie w uszach, a silikonowe wkładki zapewniają bardzo dobre pasywne tłumienie dźwięków otoczenia. W komplecie znalazły się trzy pary o rozmiarach małym, średnim (założone fabrycznie na słuchawkach) oraz dużym. Marley Redemption ANC 2 nadają się nawet na długie odsłuchy, oczywiście na tyle, na ile pozwalają wbudowane w nie baterie. Na jednym ładowaniu słuchawki pracują około sześciu godzin, z aktywnym trybem ANC. Z kolei etui pozwala na doładowanie dające kolejne 18 godzin odsłuchu, zaś 15-minutowe doładowanie słuchawek zapewnia dodatkowe dwie godziny. Co ważne, etui wyposażone jest w moduł ładowania bezprzewodowego. Wystarczy więc odkładać je na odpowiednią ładowarkę indukcyjną.

Słuchawki posiadają certyfikat IPX5, są więc odporne na pot, wodę i pył. Sprawdzą się na treningu czy spacerze, nawet w pochmurny i deszczowy dzień.

Marley Redemption ANC 2, jak wskazuje ich nazwa, wyposażone są w aktywną redukcję szumów. Funkcja ta sprawdza się bardzo dobrze, zarówno jeśli chodzi o tłumienie szumu i hałasu generowanego przez urządzenia biurowe, jak i pojazdy komunikacji publicznej.

Wspomniane pałąki każdej ze słuchawek kryją w sobie także przyciski sterujące. I tak pojedyncze dotknięcie prawego zwiększa głośność, podczas gdy lewego zmniejsza ją. Dwukrotne naciśnięcie lewego lub prawego pozwala na przeskakiwanie pomiędzy utworami. Przyciśnięcie i przytrzymanie jednego z nich przełącza tryb pracy ANC. Poza aktywnym tłumieniem hałasu dostępny jest także tryb transparentny, przepuszczający dźwięki otoczenia. Oczywiście ANC można też wyłączyć. Wspomnieć jeszcze wypada, że w aktywnej redukcji szumów wykorzystywane są wbudowane w słuchawki mikrofony (po trzy w każdą), które służą też do zbierania głosu podczas połączeń głosowych czy audio-wideo. Słuchawki wyposażone są też w czujnik wykrywających ich wyjęcie lub włożenie do uszu, dzięki któremu odtwarzanie jest odpowiednio wstrzymywane lub wznawiane. Sterowanie słuchawkami, aktualizacja ich firmware'u czy equalizer (z przygotowanymi presetami dla różnych rodzajów muzyki) dostępne są w dedykowanej aplikacji dla iOS i systemu Android.

Słuchawki wyposażone są w 10-milimetrowe membrany, które generują dźwięk w zakresie od 20 Hz do 20 kHz. Maksymalna głośność słuchawek wynosi 96 decybeli.

Marley Redemption ANC 2 brzmią ciepło z głębokimi i nieznacznie uwypuklonymi basami i średnimi tonami oraz subtelnymi górkami. Scena dźwiękowa jest wystarczająco szeroka z dobrym odseparowaniem poszczególnych instrumentów, są one też wyraziste, a odpowiednia doza powietrza daje miejsce także na to, co dzieje się w tle, na drugim czy trzecim planie. Dużym plusem jest wspomniany już wcześniej, a dostępny w aplikacji dziesięciopasmowy equalizer oferujący możliwość regulacji w zakresie od 32 Hz do 16 KHz. Dzięki niemu można dopasować charakterystykę brzmienia pod własne potrzeby.

House of Marley Redemption ANC 2 to bardzo dobre słuchawki oferujące świetne brzmienie (wbrew pozorom nie tylko w reggae) oraz równie dobrą aktywną redukcję hałasu, a przy tym stylowy wygląd, wszystko to z wykorzystaniem materiałów naturalnych i tworzywa pochodzącego z recyclingu.

Słuchawki House of Marley Redemption ANC 2 dostępne są w sieci salonów Top Hi – Fi & Video Design w cenie 849 zł.