Odkąd podczas minionej konferencji WWDC Apple przedstawiło 15-calowego MacBooka Pro wyposażonego w ekran Retina, nieustannie pojawiają się doniesienia na temat wprowadzenia na rynek jego mniejszego odpowiednika.

Według informacji do których dotarł serwis CNET, Apple rzeczywiście ma takie plany. Co więcej, produkcja wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości 2560-na-1600 pikseli, przeznaczonych dla nowego MacBooka Pro 13”, została już rozpoczęta. Producentami tych ekranów są LG, Sharp oraz Samsung - jak widać pojedynki patentowe jak na razie nie wpłynęły na ten rodzaj współpracy obu firm. CNET dodaje ponadto, że wielkość produkcji jest znacznie większa niż kilka miesięcy temu w przypadku ekranów MacBooka Pro Retina 15”.

Bez wątpienia, MacBook Pro z 13-calowym wyświetlaczem Retina świetnie wpasowałby się w potrzeby wielu użytkowników. W porównaniu do modelu 15-calowego, powinien być odczuwalnie lżejszy, a jego cena - bardziej przystępna. Szczególnie ten ostatni czynnik może wpłynąć na dużą popularność tego Maca. Jeśli wierzyć spekulacjom, 13-calowy MacBook Pro z ekranem Retina zostanie zaprezentowany już w październiku.

Źródło: CNET, MacRumors