„Ted Lasso" to jeden z najpopularniejszych, najwyżej ocenianych i najbardziej nagradzanych seriali, jakie powstały na potrzeby Apple TV+. Dziś odbyła się premiera jego kolejnego, trzeciego już sezonu.

„Ted Lasso" to serial komediowy opowiadający o trenerze futbolu amerykańskiego z Kansas, który przeprowadza się do Wielkiej Brytanii by zająć się trenowaniem drużyny piłki nożnej, mimo iż nie ma zielonego pojęcia o tym sporcie. W rolę tytułową wciela się Jason Sudeikis, który otrzymał za nią już dwa Złote Globy. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat „Ted Lasso" zdołał też zdobyć m.in. 11 nagród Emmy, 7 nagród Critics' Choice Awards i 6 nagród Hollywood Critics Association.

Co ciekawe, mimo iż zarówno twórcy jak i aktorzy występujący w serialu już od dłuższego czasu dawali bardzo wyraźnie do zrozumienia, iż trzeci sezon będzie stanowić finał całej historii, Apple nadal nie promuje go w ten sposób (tak jak robiło to np. w przypadku finałowych sezonów „See" i „Servant"). Może to oznaczać, że firma nadal próbuje przekonać (lub już przekonała) autorów serialu do przedłużenia go o kolejne sezony.

Trzeci sezon serialu „Ted Lasso" będzie składał się z 12 odcinków, jednak Apple opublikowało dziś tylko pierwszy z nich. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w środę.