„Servant" był jednym z pierwszych seriali jakie pojawiły się w katalogu usługi Apple TV+ i przez długi czas pozostawał jedynym dostępnym tam tytułem utrzymanym w konwencji horroru. Już w najbliższy piątek odbędzie się premiera jego finałowego odcinka. Z tej okazji Apple opublikowało nowe nagranie promujące tę produkcję.

„Servant" to horror opowiadający o młodym małżeństwie, które próbując poradzić sobie z traumą po stracie dziecka decyduje się na nietypową formę terapii z wykorzystaniem lalki, mającej zastąpić utracone niemowlę. Pogrążona w żałobie matka tak bardzo angażuje się w opiekę nad sztucznym dzieckiem, iż postanawia wynająć do pomocy nianię. Niedługo po jej przybyciu w ich domu zaczynają jednak dziać się dziwne i niewyjaśnione rzeczy. Autorem serialu jest M. Night Shyamalan, znany m.in. za sprawą filmów „Szósty zmysł", „Znaki", „Osada" i „Wizyta". W nowym nagraniu promocyjnym opublikowanym przez Apple podsumowuje on pracę nad czterema sezonami, opowiadając o poszczególnych postaciach i wątkach oraz wyjaśniając, jak oryginalny pomysł dorastał i rozwijał się wraz z biegiem czasu. W materiale pokazano też wiele zakulisowych ujęć z planu zdjęciowego.

Serial „Servant" dostępny jest do obejrzenia wyłącznie w Apple TV+. Premiera finałowego odcinka odbędzie się w piątek 17 marca.