Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w lutym 2023 roku.

Happy Game

Gra Happy Game określana jest przez twórców jako psychodeliczny horror. Wcielamy się w niej w małego chłopca próbującego wybudzić się z sennego koszmaru. Podobnie jak poprzednie produkcje studia Amanita Design, Happy Game przykuwa uwagę przede wszystkim charakterystyczną stylistyką oprawy graficznej. Tym razem twórcy postawili na klimat groteski, tworząc koszmarny świat wypełniony uśmiechniętymi twarzami, puchatymi króliczkami i dziecięcymi zabawkami.

Pobierz z App Store

Dust & Neon

Dust & Neon to dynamiczna zręcznościowa strzelanka z elementami roguelike'a, stylistycznie stanowiąca mieszankę science-fiction i westernu. Akcja gry toczy się w świecie, w którym roboty zbuntowały się przeciwko ludziom i opanowały całą planetę. Wcielamy się w rewolwerowca, który po śmierci zostaje przywrócony do życia przez szalonego naukowca jako cyborg mający za zadanie uratować ludzkość.

Pobierz z App Store

Myst Mobile

Oryginalna wersja gry Myst miała swoją premierę w 1993 roku i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy i krytyków. Produkcja ta wyróżniała się dość mocno na tle innych przygodówek z tamtego okresu. Akcja gry przedstawiona była z perspektywy pierwszej osoby a przez większość rozgrywki bohater sterowany przez gracza eksplorował opustoszałe światy, nie spotykając na swojej drodze żadnych innych postaci. Remake opublikowany w App Store oferuje unowocześnioną oprawę graficzną i dźwiękową oraz zmiany w niektórych lokacjach i zagadkach. Wersja przygotowana z myślą o mobilnych systemach Apple oferuje nowy system sterowania przystosowany do ekranów dotykowych, jednak znajdziemy w niej też opcję obsługi za pomocą zewnętrznego kontrolera lub myszy i klawiatury. Gra została zoptymalizowana pod kątem iPadów z układami M1 i M2 - według zapewnień twórców użytkownicy tych urządzeń mogą cieszyć się grafiką porównywalną z wersją z komputerów.

Pobierz z App Store

Endling - Extinction is Forever

Endling - Extinction is Forever to gra przygodowa z elementami zręcznościowymi przedstawiająca niedaleką przyszłość, w której środowisko naturalne zostało całkowicie wyniszczone przez człowieka. Wcielamy się tu w lisicę, ostatnią dorosłą przedstawicielkę swojego gatunku, próbującą opiekować się potomstwem. W trakcie gry będziemy m.in. polować, uciekać przed zagrożeniami, szukać schronienia i uczyć małe liski umiejętności niezbędnych do przetrwania w tym nieprzyjaznym świecie. Gra była w ubiegłym roku nominowana do prestiżowej nagrody The Game Award w kategorii Games for Impact, jednak ostatecznie przegrała z As Dusk Falls.

Pobierz z App Store

Daily Dadish

Gry z serii Dadish to humorystyczne platformówki w stylu retro, w których wcielamy się w tytułowego ojca rodziny rzodkiewek, który co chwilę musi ratować swoje potomstwo z kolejnych opałów. Najnowsza część wyróżnia się na tle poprzedniczek dość nietypowym podejściem do poziomów. Daily Dadish oferuje ponad 365 plansz, jednak każda dostępna jest tylko przez jeden dzień w roku. Jak twierdzi sam autor, inspiracją do stworzenia tej gry było Wordle - szalenie popularna swego czasu gra słowna, która również dawała graczom tylko jedną zagadkę dziennie.

Pobierz z App Store

Ultra Blade

Ultra Blade to nowa produkcja niezależnego dewelopera Kyle'a Barretta, znanego przede wszystkim za sprawą popularnej swego czasu gry Immortal Rogue. Podobnie jak wspomniana poprzedniczka jest to dynamiczna gra akcji z elementami RPG okraszona pixelartową grafiką w stylu retro. Rozgrywka toczy się tu na dużych, otwartych arenach wypełnionych niekończącymi się hordami przeciwników, z którymi przyjdzie nam walczyć za pomocą karykaturalnie potężnych broni, takich jak ogromne miecze wymagające rozbiegu przy uderzeniu. Gra oferuje bardzo prosty i intuicyjny system sterowania, łącząc go jednak z bardziej złożonym i wymagającym systemem rozwoju postaci i ekwipunku.

Pobierz z App Store

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w lutym, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.