Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w styczniu 2023 roku.

TMNT: Shredder's Revenge

TMNT: Shredder's Revenge bazuje na serialu animowanym „Wojownicze Żółwie Ninja", który cieszył się w Polsce sporą popularnością w latach dziewięćdziesiątych. Pod względem mechaniki rozgrywki jest to zręcznościowa bijatyka typu beat'em up, czerpiąca pełnymi garściami inspiracje z klasycznych gier z automatów. Oferuje ona zarówno wariant dla jednego gracza, jak i kooperacyjny tryb multiplayer umożliwiający wspólną zabawę w cztery osoby. Mobilna wersja różni się od pierwowzoru znanego z konsol i komputerów przede wszystkim systemem sterowania przystosowanym do ekranów dotykowych. Oferuje ona jednak również wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów.

Pobierz z App Store

Static Shift Racing

Static Shift Racing to gra wyścigowa osadzona w latach dziewięćdziesiątych, w której wcielamy się w kierowcę biorącego udział w różnego rodzaju ulicznych wyścigach. Akcja gry toczy się w otwartym świecie podzielonym na kilka dzielnic, po których możemy ścigać się zarówno z innymi graczami jak i przeciwnikami sterowanymi przez komputer. Twórcy położyli też duży nacisk na ulepszanie i modyfikowanie naszych pojazdów, pozwalając graczom wprowadzać zmiany zarówno czysto wizualne, jak i mające wpływ na zachowanie i osiągi samochodu. Gra oferuje pełne wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów. Twórcy zapowiedzieli też, że będzie ona stale rozwijana o kolejne dzielnice, pojazdy i części do nich.

Pobierz z App Store

Valiant Hearts: Coming Home

Valiant Hearts: Coming Home to kontynuacja wydanej w 2014 roku gry Valiant Hearts: The Great War, która cieszyła się sporym uznaniem wśród graczy i recenzentów. Podobnie jak poprzedniczka jest to okraszona ręcznie rysowaną, komiksową grafiką przygodówka osadzona w realiach pierwszej wojny światowej, pokazująca przeplatające się ze sobą historie kilku różnych postaci, w której oprócz eksploracji, dialogów i zagadek znalazło się też miejsce dla elementów zręcznościowych. Fanów pierwszej części zapewne ucieszy też fakt, iż jej twórcy byli zaangażowani również w prace nad Coming Home.

Pobierz z App Store

Perfect Grind

Perfect Grind to gra deskorolkowa inspirowana klasycznymi odsłonami serii Tony Hawk's Pro Skater wydanymi na pierwszą generację konsoli Sony PlayStation. Produkcja ta prezentuje więc czysto zręcznościowe podejście do tematu, oferując prosty (i niezbyt realistyczny) system wykonywania tricków i duże, otwarte mapy pełne różnego rodzaju przeszkód i wyzwań do pokonania. W grze znajdziemy też wbudowany edytor pozwalający zaprojektować własny skatepark.

Pobierz z App Store

Rocco's Island

Rocco's Island to gra przygodowa opowiadająca historię Evelyn - przepełnionej gniewem i bólem nastolatki, która trafia na tajemniczą magiczną wyspę i... niemal natychmiast uruchamia wbudowany w nią mechanizm samozniszczenia. By naprawić swój błąd i uratować krainę i jej mieszkańców przed zagładą musi wyruszyć w podróż pełną różnego rodzaju zagadek i łamigłówek do rozwiązania.

Pobierz z App Store

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w styczniu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.