Pod koniec 2020 roku Apple kupiło prawa do nowego serialu Scotta Z. Burnsa, scenarzysty i producenta znanego z pracy przy takich filmach jak „Ultimatum Bourne'a" i „Epidemia strachu". Niedawno ogłoszono, iż zadebiutuje on w Apple TV+ w marcu.

Nowy serial Burnsa, zatytułowany „Extrapolations", będzie rozgrywającą się w niedalekiej przyszłości ośmioodcinkową antologią opowiadającą z różnych perspektyw o konsekwencjach zmian klimatu. Autor projektu zapowiedział, że chce podejść do tego zagadnienia inaczej niż większość dotychczasowych seriali i filmów, które jego zdaniem zbyt mocno skupiają się na jego naukowej stronie. Burns chce przyjrzeć się zmianom klimatu z perspektywy zwykłych ludzi, przedstawiając w swoim serialu historie pokazujące, jak w przyszłości mogą one wpłynąć na nasze życie. „Extrapolations" ma być próbą odpowiedzi na pytanie, czy gdy zmieni się klimat, ludzie zmienią się wraz z nim?

Serial „Extrapolations" będzie kolejną produkcją z Apple TV+ próbującą przyciągnąć widzów przede wszystkim gwiazdorską obsadą. Wystąpią w nim m.in. Meryl Streep (zdobywczyni Oscarów za filmy „Żelazna Dama", „Wybór Zofii" i „Sprawa Kramerów"), Sienna Miller (m.in. „Przekładaniec" i „Snajper"), Edward Norton (m.in. „Podziemny krąg" i „Więzień nienawiści"), Kit Harington (m.in. „Gra o tron" i „Pompeje"), David Schwimmer (m.in. „Przyjaciele" i „Kompania braci"), Matthew Rhys (m.in. „Cóż za piękny dzień" i „Czwarta władza"), Tahar Rahim (m.in. „Prorok" i „Przeszłość"), Daveed Diggs (m.in. „Hamilton" i „Central Park"), Adarsh Gourav (m.in. „Biały tygrys" i „Nazywam się Khan") oraz Gemma Chan (m.in. „Eternals" i „Humans").

Pierwsze trzy odcinki serialu „Extrapolations" zadebiutują w Apple TV+ 17 marca. Kolejne będą dodawane do katalogu usługi co tydzień w piątek.

Źródło: Apple