Większość seriali i filmów dostępnych w Apple TV+ produkowana jest przez zewnętrzne firmy, jednak Apple otworzyło też własną wytwórnię, Apple Studios, by samodzielnie tworzyć treści na potrzeby swojej usługi. Już w przyszłym miesiącu ma odbyć się premiera kolejnego wyprodukowanego przez nią serialu, zatytułowanego „Drogi Edwardzie". Apple opublikowało jego pierwszy oficjalny zwiastun.

„Drogi Edwardzie" będzie bazować na powieści autorstwa Ann Napolitano o tym samym tytule, opowiadającej o dwunastoletnim chłopcu będącym jedynym ocalałym z katastrofy lotniczej w której zginęło niemal dwustu innych pasażerów, w tym jego rodzina. W serialu wystąpią m.in. Connie Britton (m.in. „24 godziny" i „American Horror Story"), Taylor Schilling (m.in „Orange Is the New Black" i „Szczęściarz") oraz Colin O'Brien (m.in. „Wonka" i „The Mothership"). Scenarzystą i głównym producentem jest Jason Katims, znany m.in. za sprawą „Parenthood", „Był sobie chłopiec", „Friday Night Lights", „Boston Public" i „Roswell: W kręgu tajemnic". Będzie to jego pierwszy projekt stworzony na potrzeby Apple TV+, mimo iż kontrakt z Apple podpisał on w styczniu 2019 roku, jeszcze przed oficjalnym startem tej usługi. Pilotowy odcinek serialu wyreżyseruje zaś Fisher Stevens, który współpracował już wcześniej z Apple przy filmie „Palmer".

Serial „Drogi Edwardzie" będzie składał się z dziesięciu odcinków. Premierę pierwszych trzech z nich zapowiedziano na 3 lutego 2023 roku. Kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ co tydzień w piątek.