Apple wprowadziło do sprzedaży nową opaskę przeznaczoną dla zegarka Apple Watch. Pochodzi ona z limitowanej edycji Black Unity. Została wyceniona na 249 złotych.

Nowy pasek Black Unity i pasująca do niego tarcza są inspirowane motywem mozaiki i symbolizują energię czarnych społeczności oraz siłę, którą daje jedność. Czarni artyści od pokoleń doskonalą sztukę układania mozaik, żeby upamiętniać swoje dziedzictwo i wywoływać zmiany. Pasek i pasująca do niego tarcza zostały zaprojektowane w Apple przez czarnych twórców – i ich przyjaciół – i stanowią ukłon w stronę wszystkich osób, które zwalczają systemowy rasizm i dążą do sprawiedliwszego świata.

Dodatkowo Apple przygotowało specjalne tarcze z serii Unity Mosaic. Będą one dostępne wraz z pojawieniem się watchOS 9.3 oraz iOS 16.3.

W ramach swojej Inicjatywy na rzecz równości i sprawiedliwości rasowej Apple z dumą wspiera następujące organizacje, które pomagają mniejszościom etnicznym na świecie w wykorzystywaniu technologii do rozbudzania twórczego potencjału: Art Gallery of New South Wales, Ghetto Film School, Music Forward, National Museum of African American Music i Shout Mouse Press.