Tegoroczne iPhone'y z serii Pro cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Niestety aktualna sytuacja może wpłynąć na sprzedaż tych modeli.

Według analityk Ming-Chi Kuo dane dotyczące sprzedaży iPhone'ów będą dużo niższych od zakładanych. Jest to głównie spowodowane protestami pracowników w głównej fabryce w Chinach.

Podobno średni wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych w fabryce wynosi zaledwie 20%. Wzrost do 30-40% będzie możliwy dopiero w grudniu. Kuo twierdzi, że około po około 10% zamówień, które miał realizować Foxconn zostały przejęte przez Pegatron i Luxshare natomiast pierwsze dostawy spodziewane są dopiero pod koniec grudnia.

Aktualnie czas oczekiwania na iPhone'y z serii Pro to ponad cztery tygodnie. Zdaniem Kuo część klientów, którzy planowali kupić te urządzenia, może ostatecznie zrezygnować z transakcji. Jest to spowodowane długim czasem oczekiwania oraz recesją.

Wspomniane wyżej wydarzenia wpłyną znacząco na sprzedaż iPhone'ów w tym roku. Podobno Apple może zaliczyć nawet 20-procentowy spadek, co przełoży się na roczną sprzedaż na poziomie 75 milionów sztuk.

Źródło: MacRumors