Reigns to popularna seria gier, w których wcielamy się we władców próbujących jak najdłużej utrzymać się na tronie. Już w przyszłym tygodniu w App Store zadebiutuje jej najnowsza odsłona, Reigns: Three Kingdoms, która trafi na iOS za pośrednictwem usługi Netflix.

Gry z serii Reigns opisywane są często jako „połączenie Tindera z Grą o Tron". Rozgrywka opiera się w nich na serii spotkań z doradcami, dyplomatami, poddanymi oraz różnymi innymi postaciami. Każda z nich ma do nas jakąś prośbę, na którą możemy odpowiedzieć pozytywnie lub negatywnie, przesuwając palcem w prawo lub w lewo (stąd skojarzenia ze wspomnianym wcześniej serwisem randkowym). Podejmując w ten sposób decyzje musimy starać się zachować stabilność naszej władzy. Reigns: Three Kingdoms ma opierać się z grubsza na tym samym pomyśle, tym razem osadzając rozgrywkę w starożytnych Chinach. Wprowadzi ona jednak przy tym kilka usprawnień i nowych pomysłów, w tym walki toczone za pomocą kart i powiązany z nimi sieciowy tryb rywalizacji z innymi graczami.

Premierę gry Reigns: Three Kingdoms zapowiedziano na 29 listopada. Będzie ona dostępna do pobrania z App Store za darmo, lecz do grania w nią wymagane będzie konto w usłudze Netflix.