W poniedziałek około godziny 11 czasu lokalnego samochód przebił się przez szybę sklepu Apple Derby Street w miejscowości Hingham w stanie Massachusetts. Jedna osoba zmarła w wyniku odniesionych obrażeń, zaś cztery są ciężko ranne i znajdują się w stanie krytycznym.

Według relacji świadków samochód wjechał w szybę salonu celowo i z dużą prędkością, zatrzymując się dopiero na przeciwległym końcu sklepu. Również przedstawiciel obecnej na miejscu straży pożarnej potwierdził, że wszystko wskazuje na to, iż było to celowe działanie, a nie wypadek. Przedstawiciele policji ogłosili, że kierowca pojazdu został zatrzymany i rozpoczęto w jego sprawie dochodzenie, jednak nie ujawnili żadnych szczegółów.

Jak donoszą lokalne media, w wyniku incydentu zmarł jeden z pracowników Apple. Przynajmniej 19 osób zostało zabranych przez pogotowie, a cztery z nich znajdują się w stanie krytycznym. Z ustaleń stacji telewizyjnej WCVB wynika, iż kierowca pojazdu nie trafił do szpitala. W akcji ratunkowej brało udział 14 karetek i 7 wozów straży pożarnej.

Źródła: The Patriot Ledger, MacRumors, AppleInsider