Gra Suzerain miała swoją premierę w 2020 roku i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Odpowiedzialne za nią studio Torpor Games ogłosiło niedawno, iż już w przyszłym miesiącu trafi ona na urządzenia z iOS.

Suzerain to rozgrywająca się w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku gra stanowiąca mieszankę politycznej strategii z tekstową przygodówką. Wcielamy się w niej w Antona Rayne'a, który obejmuje władzę nad fikcyjnym państwem Sordlandi. Jako pierwszy demokratycznie wybrany prezydent po trwającym dwie dekady okresie dyktatury mamy za zadanie zreformować kraj i odbudować jego potęgę gospodarczą. Szybko okazuje się jednak, że nasze polityczne ambicje mogą kolidować z życiem prywatnym i osobistymi przekonaniami.

Premierę gry Suzerain w wersji dla iOS zapowiedziano na 8 grudnia 2022 roku. Jej niewielka część będzie dostępna do wypróbowania za darmo, zaś odblokowanie pełnej zawartości będzie wymagać jednorazowej opłaty. Wersja dla macOS jest już dostępna w sklepach Steam (53,99 zł) i Epic Games Store (49 zł).