Pokémon Trading Card Game to jedna z najpopularniejszych na świecie kolekcjonerskich gier karcianych, bazująca na grach i serialach animowanych z serii Pokémon. Od dziś z App Store można pobrać jej najnowszą cyfrową edycję, zatytułowaną Pokémon TCG Live.

W Pokémon Trading Card Game gracze wcielają się w rywalizujących ze sobą trenerów pokémonów. Do gry wykorzystuje się talie złożone samodzielnie z kart znajdujących się w naszej kolekcji. Poszczególne karty reprezentują m.in. podstawowe pokémony, ich ewolucje, różnych bohaterów znanych z gier i seriali oraz akcesoria mogące pomagać naszym podopiecznym w walce. Jako iż gra była projektowana głównie z myślą o młodszych odbiorcach, podstawowe zasady są stosunkowo proste, jednak nie na tyle by całkowicie pozbawić ją strategicznej głębi.

Pokémon TCG Live znajduje się obecnie na etapie otwartych testów wersji beta i, niestety, posiada jeszcze sporo błędów i niedoróbek. Warto też zaznaczyć, że chociaż teoretycznie umożliwia ona przeniesienie konta ze starszej edycji - Pokémon TCG Online - na chwilę obecną nie jest to zalecane z powodu licznych problemów związanych z tym procesem (jeśli jednak mimo wszystko chcemy to zrobić, warto zapoznać się ze wszystkimi konsekwencjami migracji). Według zapowiedzi twórców Pokémon TCG Live ma w przyszłości całkowicie zastąpić Pokémon TCG Online, jednak jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi.

Pokémon TCG Live w wersji dla iOS i iPadOS dostępne jest do pobrania za darmo z App Store. Wersję dla macOS można zaś pobrać z oficjalnej strony gry. Co ciekawe, Pokémon TCG Live na chwilę obecną nie oferuje żadnych mikropłatności, choć wiele wskazuje na to, iż zostaną one wprowadzone w przyszłości.