OPUS to popularna seria gier przygodowych tworzonych i wydawanych przez niezależne studio SIGONO. Podczas gdy jej pierwsze części projektowane były od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych, najnowsza odsłona, nosząca podtytuł Echo of Starsong, trafiła najpierw na komputery i konsole. Teraz jednak doczekała się ona również wersji dla iOS.

OPUS: Echo of Starsong to gra przygodowa utrzymana w konwencji science-fiction, opowiadająca o przygodach załogi statku przemierzającego kosmos w poszukiwaniu asteroidów zawierających w sobie drogocenną substancję o nazwie lumen. Głównym bohaterem jest Jun Lee - człowiek skazany przez swój klan na wygnanie, który liczy na to, że jeśli uda mu się odnaleźć wielkie pokłady wspomnianego surowca odzyska utraconą pozycję. Pewnego dnia spotyka on na swojej drodze dziewczynę o imieniu Eda, obdarzoną zdolnością wyczuwania asteroidów zawierających lumen.

Gra OPUS: Echo of Starsong w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 49,99 zł. Wersja dla macOS jest zaś dostępna do nabycia w sklepie Steam w cenie 89,99 zł.