Apple udostępnił wczoraj nową odsłonę programu iTunes. Wersja oznaczona numerem 10.0.1, oprócz poprawy wielu błędów, wprowadza także kilka nowości związanych z serwisem Ping.

Najbardziej widoczną zamianą jest pojawienie się paska bocznego zintegrowanego z nową platformą społecznościową Apple’a. Pozwala on na bieżąco śledzić aktywność swoich znajomych oraz ulubionych artystów bezpośrednio w oknie biblioteki.

Kolejną istotną nowością jest wprowadzenie podręcznego menu, dzięki któremu użytkownicy Ping mogą o wiele szybciej dzielić się swoimi ulubionymi utworami, dodawać komentarze oraz wyświetlać profile wybranych artystów. Opcja ta pozwala także na szybsze wyszukanie interesującej nas piosenki lub wykonawcy w iTunes Store.

Wprowadzone zmiany wyraźnie sugerują, że Apple bardzo poważnie traktuje swoje nowe dziecko. Możemy zatem wnioskować, że w przyszłości Ping zostanie wzbogacony o kolejne udoskonalenia. Niestety, serwis wciąż pozostaje niedostępny dla polskich użytkowników. Nie wiadomo także, czy Apple kiedykolwiek zdecyduje się na jego udostępnienie w innych krajach. Z pewnością wiązałoby się to z rozszerzeniem działalności internetowego sklepu iTunes Store.

Źródło: macrumors.com