Marka Hama znana jest na polskim rynku od lat. W epoce przed pojawieniem się iPhone'ów i nowoczesnych smartfonów ugruntowała swoją pozycję na rynku akcesoriów fotograficznych. Obecnie w jej ofercie znajduje się wiele świetnych akcesoriów dla różnych urządzeń mobilnych, w tym oczywiście tych od Apple. Kilka miesięcy temu miałem okazję testować bardzo wygodną ładowarkę biurkową dla iPhone'a, zegarka Apple Watch i słuchawek bezprzewodowych (Hama 3w1 MyCharge Multi), teraz czas przyjrzeć się bliżej innym akcesoriom tej firmy, a jest ich sporo, zwłaszcza jeśli chodzi o ładowanie.

Ładowarka sieciowa Hama MINI Power Delivery (PD)/Qualcomm® 20W

Solidna, wydajna i bezpieczna ładowarka to podstawa. Nieważne, czy ładujemy iPhone'a indukcyjnie, czy za pomocą kabla, pierwszym elementem tego łańcucha jest zawsze ładowarka, którą wpinamy do gniazdka elektrycznego. Hama ma w swojej ofercie świetną ładowarkę sieciową o mocy 20 W z funkcją PowerDelivery.

Urządzenie wyposażone jest w inteligentny zestaw układów zapewniających bezpieczne ładowanie, a więc chroniących ładowarkę przed przeciążeniem, przepięciem, zwarciem czy przegrzaniem. Sam proces ładowania został zoptymalizowany w taki sposób, by oszczędzać akumulator i wydłużyć jego trwałość.

Dzięki mocy do 20 W, funkcji PowerDelivery oraz wsparciu technologii Qualcom Quick Charge 20./3.0 sprawdzi się znakomicie z nowszymi modelami smartfonów, w tym oczywiście iPhone'ów, które nie są sprzedawane w komplecie z ładowarką, zapewniając ich szybkie naładowanie do 60% nawet w 30 minut. Świetnie sprawdza się także przy ładowaniu innych urządzeń, jak choćby tabletów (w tym iPadów), powerbanków czy słuchawek AirPods. Wszystko to przy niewielkich rozmiarach wynoszących 31 x 34 x 29 mm, dzięki czemu nie zajmuje ona dodatkowego miejsca po wpięciu w listwę. U mnie w domu za pomocą tej ładowarki od miesiąca ładowane są m.in. iPhone'y oraz iPady niemal na okrągło.

Ładowarka dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej, a jej cena wynosi 74,90 zł.

Ładowarka indukcyjna Hama MagCharge FC15 15 W

Wraz z pojawieniem się iPhone'ów serii 12 Apple wprowadziło w nich nowe złącze magnetyczne ładowania indukcyjnego MagSafe. Dzięki niemu iPhone przylega i utrzymuje kompatybilną ładowarkę w jednym miejscu. Hama, poza wspomnianą już wyżej biurkową ładowarką dla kilku urządzeń, kompatybilną ze złączem MagSafe, ma w swojej ofercie także ładowarkę MagCharge FC15, która przylega do iPhone'a, dzięki czemu można korzystać z niego podczas ładowania.

Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi iPhone'ami wyposażonymi w złącze MagSafe (iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max), a także produktami Apple z nim zgodnymi oraz produktami Hama z linii MagLine.

Ładowarka MagCharge FC15 wyposażona jest w technologię Wireless Turbo Fast Charge, która gwarantuje ładowanie szybsze od tradycyjnych technologii. Dodatkowo sam proces ładowania jest zoptymalizowany w taki sposób, by oszczędzać akumulator i wydłużyć jego trwałość.

Ładowarka zamknięta jest w aluminiowej obudowie, z silikonowym pierścieniem na spodniej jej części zapewniającym stabilne posadowienie na powierzchni np. biurka czy komody.

Hama MagCharge FC15 dostępna jest w cenie 99 zł.

Kabel ładujący/data Hama „Reflected” USB-C - Lightning 1,5 m.

Jeśli wolimy lub możemy ładować naszego iPhone'a czy iPada i przesyłać z/na niego dane tylko za pomocą kabla, warto zainteresować się tego typu akcesorium dostępnym w ofercie Hama. Mowa o licencjonowanym przez Apple (Made For iPhone) kablu ładującym Hama „Reflected” USB-C - Lightning o długości 1,5 m.

Kabel pozwala na szybkie ładowanie iPhone'a za pomocą ładowarki Power Delivery (np. opisywanej powyżej ładowarki Hama MINI Power Delivery). Kabel posiada pozłacaną wtyczkę USB-C o niskiej rezystancji przejściowej, co zapewnia niezawodną transmisję sygnałów. Kabel zapewnia przesył sygnałów z prędkością maksymalną wynoszącą 480 Mb/s. Zoptymalizowane pod kątem ładowania smartfonów i tabletów przewody wewnętrzne posiadają wytrzymały aluminiowy oplot w kolorze niebiesko-szarym. Z kolei długość kabla, wynosząca 1,5 m, zapewni możliwość ładowania nawet w znacznej odległości od gniazdka elektrycznego, do którego wpięta jest ładowarka.

Podobnie jak opisane wyżej produkty, także i ten kabel jest u mnie intensywnie wykorzystywany do ładowania iPhone'ów i iPadów.

Kabel ładujący/data Hama „Reflected” USB-C - Lightning dostępny jest w cenie 99 zł.

Przezroczysty futerał dla iPhone'a 12 Pro Max

Wspomnieć też wypada o innych produktach w ofercie Hama, m.in. o bogatym wyborze etui dla różnych modeli iPhone'ów. Ja miałem okazję ostatnio testować dyskretne przezroczyste i elastyczne etui tej marki.

Dzięki antypoślizgowej powierzchni iPhone 12 Pro Max zdecydowanie lepiej i pewniej leży w dłoni, co przy gabarytach tego smartfona pozbawionego takiego etui wcale nie jest takie oczywiste. Przezroczyste etui zapewnia z jednej strony bezpieczeństwo i wygodę, z drugiej pozostawia widoczne całe wzornictwo iPhone'a, co moim zdaniem – w przypadku modeli z serii 12, 13 i 14 – ma bardzo duże znaczenie.

Przezroczysty futerał dla iPhone'a 12 Pro Max dostępny jest w cenie 37,90 zł.