„Ted Lasso" to jedna z najpopularniejszych, najwyżej ocenianych i najbardziej nagradzanych produkcji, jakie powstały na potrzeby Apple TV+. Niedawno ogłoszono, iż postacie z tego serialu pojawią się w grze FIFA 23.

„Ted Lasso" to serial komediowy opowiadający o trenerze futbolu amerykańskiego z Kansas, który przeprowadza się do Anglii by rozpocząć nową karierę jako trener piłki nożnej, mimo iż nie ma zielonego pojęcia o tym sporcie. Według zapowiedzi studia Electronic Arts w grze FIFA 23, najnowszej edycji jednego z najpopularniejszych symulatorów gry w piłkę nożną, gracze będą mogli poprowadzić znaną z serialu drużynę AFC Richmond (w grze pojawi się też jej stadion - Nelson Road), zaś sam Ted Lasso będzie dostępny jako grywalny menadżer zespołu w trybie kariery.

Globalną premierę gry FIFA 23 zapowiedziano na 30 września bieżącego roku (choć niektórzy gracze będą mieli okazję rozpocząć zabawę kilka dni wcześniej). Niestety, tytuł ten nie trafi na urządzenia Apple (a przynajmniej nie bezpośrednio - bo będzie można w niego zagrać za pośrednictwem usługi Google Stadia).

Źródło: EA