We wrześniu 2019 roku Apple nawiązało współpracę z Josephem Gordonem-Levittem, reżyserem, producentem i aktorem znanym m.in. z ról w filmach „Incepcja", „Looper" i „500 dni miłości" oraz serialach „Trzecia planeta od słońca" i „Roseanne". Jednym z jej efektów był serial animowany „Wilek i Fabryka Wszystkiego", który zadebiutował w katalogu Apple TV+ we wrześniu ubiegłego roku. Teraz zapowiedziano, iż już niedługo doczeka się on drugiego sezonu.

„Wilek i Fabryka Wszystkiego" to serial skierowany do młodszych odbiorców, opowiadający o chłopcu, który znajduje przejście do tajemniczej krainy zamieszkiwanej przez sprytki - istoty zajmujące się projektowaniem m.in. roślin, zwierząt i zjawisk atmosferycznych. Zaprzyjaźniając się z nimi odkrywa, że jego bujna wyobraźnia i nieograniczona kreatywność mają moc zmieniania świata.

Premierę drugiego sezonu serialu „Wilek i Fabryka Wszystkiego" zapowiedziano na piątek 30 września. Tego dnia Apple prawdopodobnie opublikuje w Apple TV+ od razu wszystkie nowe odcinki.