App Store, mobilny sklep z aplikacjami Apple, z dnia na dzień rośnie w siłę. Aktualnie dostępnych jest ponad 260 tys. aplikacji, ale liczba ta powiększa się w bardzo szybkim tempie.

App Store, od dnia otwarcia (11 lipca 2008), najwyższy wzrost zanotowało w grudniu ubiegłego roku, gdy dziennie do sklepu trafiało prawie 830 aplikacji. Co ciekawe miesiąc wcześniej liczba ta była niemal dwukrotnie niższa. Najprawdopodobniej największy wpływ na taki wzrost miał okres świąteczny, w którym użytkownicy ze wzmożoną częstotliwością sięgają po wszystko, co w jakikolwiek sposób kojarzyć się może ze świętami. Jeśli ta tendencja się utrzyma, w grudniu tego roku liczba ta może przekroczyć próg 1000 aplikacji dziennie.

W App Store największy odsetek stanowią książki (prawie 18%), zaraz po nich znajdują się gry (niespełna 15%), a za nimi aplikacje rozrywkowe (11%) i edukacyjne (ponad 7%). Ceny kształtują się od 0 do 999$. Tę najwyższą ma aktualnie 7 aplikacji, natomiast najwięcej, bo ponad 86 tys. aplikacji, możemy dostać za niecałego dolara. Nieco mniej jest aplikacji darmowych - około 80 tys.

Dokładniejsze dane możecie zobaczyć klikając obrazek poniżej:


Kliknij aby powiększyć.

Źródło: meettheboss.tv