Apple konsekwentnie stara się ujednolicić bryłę wszystkich iPadów. W zeszłym roku przeprojektowania doczekał się iPad mini, natomiast w tym roku ma ono dotyczyć budżetowego modelu.

Na łamach portalu MySmartPrice pojawiły się grafiki przedstawiające rzekomy wygląd 10 generacji iPada. Tablet wyglądem ma być zbliżony między innymi do wersji Mini. Będzie on się cechował większym ekranem, modułem sieci 5G oraz procesorem A14 Bionic. Wyświetlacz w tym modelu ma być pozbawiony zaokrągleń, tak jak w przypadku droższych wersji. Co ciekawe grafiki sugerują, że Touch ID będzie umieszczony w dolnej ramce w przycisku Home, zamiast w górnej części obudowy. Warto zwrócić uwagę, że iPad może być pozbawiony złącza minijack.

Na ten moment nie wiadomo czy firma zdecyduje się na zastosowanie złącza USB-C. Jeżeli zostanie ono wprowadzone to tablet powinien otrzymać wsparcie dla Apple Pencil drugiej generacji. Tylny aparat oraz lampa LED ma być umieszczona w małej, podłużnej wysepce.

Nowa bryła ma być nieznacznie cieńsza oraz jednocześnie szersza od tej znanej z aktualnie dostępnego modelu. Potencjalne wymiary to 24,86 x 17,95 x 0,69 centymetrów.

W związku ze zmianami konstrukcyjnymi Apple może podnieść cenę tego modelu. Aktualnie zaczyna się ona od 329 dolarów.

Źródło: MacRumors