Firma SNK od jakiegoś czasu stopniowo przenosi na platformę iOS starsze gry ze swojego katalogu wydawniczego, znane wcześniej z konsol i automatów. Wczoraj w App Store zadebiutował kolejny taki tytuł - Metal Slug 4.

Metal Slug 4 to czwarta odsłona popularnej serii platformówek typu run and gun, wydana oryginalnie w 2002 roku na automaty z rodziny Neo Geo (choć później trafiła również na konsole). Podobnie jak w pozostałych częściach rozgrywka polega tu głównie na przemierzaniu kolejnych plansz wypełnionych hordami przeciwników, zakończonych walką z większymi i bardziej wymagającymi bossami. Po drodze przyjdzie nam zbierać różnego rodzaju bronie i power-upy, a co jakiś czas będziemy też mogli zasiąść za sterami jednego z kilku dostępnych w grze pojazdów. Wersja dla iOS oprócz systemu sterowania przystosowanego do obsługi za pomocą ekranu dotykowego wprowadza też do gry kilka pomniejszych usprawnień, takich jak możliwość szybkiego zapisywania i wczytywania stanu gry.

Gra Metal Slug 4 w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 18,99 zł. Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych dodatkowych mikropłatności.

Pobierz z App Store