Urządzenie ChargeTree Swing firmy STM to bezprzewodowa ładowarka, która umożliwia ładowanie trzech urządzeń jednocześnie. Dzięki smukłej budowie zajmuje niewiele miejsca na biurku lub stoliku nocnym.

Ładowarka ChargeTree świetnie radzi sobie z oszczędzaniem miejsca na mojej szafce nocnej. Zniknęły trzy ładowarki, które dotychczas używałem oraz listwa koło szafki do której wspomniane ładowarki wpinałem. Teraz mam wszystko ładowane jednym przewodem i jedną ładowarką sieciową.

Przednia część ładowarki do telefonu ma maksymalną moc 15 W. Posiada małą półkę w dolnej części, na której można oprzeć urządzenie. Dodatkowo do półki można dołożyć specjalną nasadkę znajdującą się w zestawie, która pozwala na optymalne ładowanie mniejszych modeli telefonów np. iPhone mini. Na półce znajdują się trzy diody LED, które wskazują, ile urządzeń jest ładowanych. Dioda po lewej stronie sygnalizuje ładowanie słuchawek, środkowa dioda informuje o ładowanie smartfona a ta po prawej dotyczy zegarka. Po położeniu urządzenia na ładowarce zapala się odpowiednia dioda, która po kilkunastu sekundach gaśnie. Dzięki temu nie przeszkadza ona świecąc w nocy. Na półce możemy ustawić telefon poziomo lub pionowo. Nie ma to wpływu na prędkość ładowania. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcemy oglądać film podczas ładowania. Tylna ładowarka ma moc 5 W i służy do ładowania Airpod lub innych bezprzewodowych słuchawek. Silikonowa podkładka jest idealna do zapobiegania przesuwaniu się słuchawek, a także do ochrony przed zarysowaniami. W górnej tylnej części znajduje ruchome ramię przeznaczone do ładowania np. Apple Watch. Ma ono moc 3 W. Przyznam, że na początku trochę się bałem, że zegarek może spaść. Na szczęście moje obawy zostały rozwiane już podczas pierwszych ładowań zegarka. Zegarek trzyma się stabilnie, czasami lekko się przekręcając.

Ładowarka wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Miejsca na które odkładamy ładowane urządzenia pokryte są miękkim silikonem, które chroni nasze urządzenie przed ewentualnym porysowaniem lub przemieszczeniem się urządzenia. Tak samo pod spodem jest uszyty ten sam materiał przez co ładowarka stabilnie stoi na biurku czy szafce. Na początku myślałem, że do tego materiału bardzo mocno przywierać będzie kurz ale po kilku dniach użytkowania widzę, że ładowarkę można be problemu czyścić zwykłą suchą ściereczką.

W tylnej części ładowarki znajdują się otwory wentylacyjne odprowadzające nadmiar ciepła, które się generuje podczas ładowania smartfona. Zestaw podłączamy do gniazda USB-C dołączonym 1 metrowym przewodem znajdującym się w zestawie. moim zdaniem jest to dość krótki przewód i w moim przypadku gdy zestaw używam na szafce nocnej musiałem skorzystać z innego dłuższego przewodu. Producent nie przewidział w zestawie ładowarki sieciowej, która należy zakupić oddzielnie albo skorzystać z posiadanych w domu. Jest to coraz powszechniej stosowana praktyka. Zalecane jest stosowanie ładowarki sieciowej o mocy 25 W lub większej. Ładowarka umożliwia ładowanie nie tylko urządzeń formy Apple. Bez problemu możemy w niej ładować smartfony innych producentów np.: Samsung, Xiaomi, OPPO, itp. W przypadku iPhone ładowane będą modele od wersji 8 w górę. Obrotowe ramię ładujące przeznaczone do Apple Watch (wszystkie modele) ładuje również zegarki smart innych producentów (np. Galaxy Watch).

Ładowarka dostępna jest w dwóch kolorach: biało szarym oraz w kolorze czarnym.

Cechy produktu:

  • Bezprzewodowe ładowanie trzech urządzeń jednocześnie

  • Moc wyjściowa: telefon (MAX 15W), AirPods (MAX 5W), Apple Watch (MAX 3W)

  • Obrotowe ramię ładujące do Apple Watch (wszystkie modele) oraz innych zegarków smart (np. Galaxy Watch)

  • Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem oszczędności miejsca na biurku

  • Kompatybilna ze smartfonami Apple iPhone, Samsung, Xiaomi, OPPO, itp.

  • Ładowanie telefonu w etui o grubości do 5mm

  • Produkt oryginalny z certyfikatem Qi

  • Zintegrowane diody LED

  • Firmowy przewód USB-C o długości 1m w zestawie

  • Wymiary: 7,6x14,6x12cm

Ładowarkę można kupić w sklepie MyApple. Dostępne są dwa kolory: czarny oraz biały. LINK.

Galeria: