Wiele doniesień sugerowało, że iPhone'y 13 Pro miały cechować się funkcją Always-on-display. Ostatecznie firma nie zdecydowała się na taki ruch.

Jak informuje Mark Gurman opcja ta może trafić do tegorocznych urządzeń z serii Pro. Apple podobno zaimplementuje tą funkcję do systemu iOS 16, jednak poinformuje o niej dopiero w momencie debiutu nowych telefonów.

Podobnego zdania jest analityk Ross Young, który uważa, że nowe smartfony będą pozwalały na odświeżanie ekranu z częstotliwością nawet 1 Hz, dzięki czemu będzie można zastosować Always-on-display. Aktualnie iPhone'y 13 Pro cechują się najniższym odświeżaniem z częstotliwością 10 Hz co uniemożliwia wprowadzenie tej funkcji ze względu na zbyt duże zużycie energii.

Źródło: 9To5Mac