W App Store można znaleźć wiele mniej lub bardziej udanych gier bazujących na komiksach, filmach i serialach z uniwersum Marvela. Niedawno zapowiedziano kolejną taką produkcję, zatytułowaną MARVEL Snap.

MARVEL Snap będzie kolekcjonerska grą karcianą stworzoną przez studio Second Dinner, założone przez współtwórców jednej z najpopularniejszych gier tego typu - Hearthstone. Ich nowa produkcja ma wyróżniać się na tle konkurencji przede wszystkim wysokim tempem rozgrywki. W odróżnieniu od większości tego typu gier, w których gracze wykonują swoje ruchy naprzemiennie, w MARVEL Snap będą oni zagrywać karty jednocześnie, w sposób trochę przypominający grę w kamień, nożyce, papier. Każda partia będzie składać się z zaledwie sześciu tur, w trakcie których gracze będą wykładać na stół po jednej karcie reprezentującej postać z uniwersum Marvela, kładąc ją przy jednej z trzech kart lokacji. Rozgrywkę wygrywa ten, komu uda się zgromadzić karty o wyższej wartości punktowej przy dwóch lokacjach. Jak twierdzą sami twórcy, przeciętny czas potrzebny na rozegranie jednej partii to zaledwie trzy minuty.

MARVEL Snap znajduje się obecnie na etapie zamkniętych testów beta wersji dla systemu Android. Dokładna data premiery wersji dla iOS nie została jak na razie ujawniona. Wiadomo już za to, iż będzie to gra typu freemium, dostępna do pobrania za darmo, lecz oferująca opcjonalne mikropłatności.