Apple ogłosiło, że wycofuje ze swojej oferty iPoda Touch. Jednym z powodów takiej decyzji, jest fakt, że pozostałe urządzenia dostępne w portfolio w pełni zastępują iPoda.

Ostatni model będzie dostępny do momentu kiedy firma będzie wstanie dostarczać urządzenia do klientów, czyli dopóki stany magazynowe będą na to pozwalały.

Po 21 latach ostatni dostępny iPod znika z portfolio Apple i urządzenie tego typu już raczej nie pojawi się w przyszłości. Ostatni iPod Touch trafił do sprzedaży w maju 2019 roku. Od tego momentu pozostawał w sprzedaży bez żadnych zmian. Na przestrzeni lat miliony klientów korzystało między innymi z iPoda Classic, Nano, Mini, Shuffle oraz wspominanego wyżej Touch.

Zainteresowane osoby mogą kupić iPoda Touch z 32 GB pamięci w cenie 1099 złotych. W przypadku modelu ze 128 GB jest to wydatek 1579 złotych, natomiast wersja z 256 GB została wyceniona na 2059 złotych. Urządzenie dostępne jest w sześciu wersjach kolorystycznych - srebrnej, niebieskiej, różowej, złotej, gwiezdnej szarości oraz czerwonej (PRODUCT)RED.

Źródło: Apple