Już w najbliższy piątek w katalogu Apple TV+ zadebiutują pierwsze odcinki serialu „Wąż z Essex". Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano nowe nagranie promujące tę produkcję.

Serial „Wąż z Essex" będzie adaptacją książki autorstwa Sarah Perry, opowiadającej o młodej wdowie, która po śmierci męża przeprowadza się z Londynu do małej wioski Aldwinter w hrabstwie Essex. Tam dowiaduje się o lokalnej legendzie, według której okolica zamieszkiwana jest przez pradawną bestię polującą na nieostrożnych podróżnych. Przekonana, że tak naprawdę nie chodzi tu o żadnego mitycznego potwora, lecz nieodkryty dotąd gatunek zwierzęcia, postanawia zbadać sprawę. W główną rolę wcieli się Claire Danes, znana m.in. z serialu „Homeland", za który dostała dwa Złote Globy i dwie nagrody Emmy. Tom Hiddleston, znany przede wszystkim z roli Lokiego w filmowym uniwersum Marvela, zagra zaś duchownego Willa Ransome'a, niewierzącego w historie o grasującym w okolicy potworze. W nowym nagraniu promocyjnym opublikowanym przez Apple Danes, Hiddleston i inne osoby zaangażowane w prace nad serialem opowiadają o jego fabule i motywach przewodnich. Pokazano w nim też zakulisowe ujęcia z planu zdjęciowego.

13 maja Apple opublikuje pierwsze dwa odcinki serialu „Wąż z Essex". Kolejne będą dodawane do katalogu usługi Apple TV+ co tydzień w piątek.