Kilka miesięcy temu na MyApple pojawiła się informacja prasowa o nowej wielofunkcyjnej ładowarce Hama 3w1 MyCharge Multi o mocy 15 W służącej do bezprzewodowego, czyli indukcyjnego, ładowania iPhone'ów ze złączem MagSafe, słuchawek AirPods i AirPods Pro (wyposażonych w etui z ładowaniem indukcyjnym) oraz zegarków Apple Watch. W ostatnich tygodniach miałem okazję testować to urządzenie.

Zacznę od tego, że tego typu rozwiązanie w postaci jednego akcesorium służącego do ładowania wszystkich naszych mobilnych urządzeń Apple (nie licząc oczywiście iPadów) jest moim zdaniem optymalne. Wszystkie one ładowane mogą być indukcyjne i zamiast trzech różnych ładowarek – płaskich lub wyposażonych w dodatkowe stojaki – mamy jedno. Oszczędność miejsca na biurku jest znaczna, zwłaszcza, gdy tego miejsca nam brakuje.

Dodatkowo ogromną zaletą jest ładowanie indukcyjne ze złączem MagSafe dla nowszych iPhone'ów. Dzięki temu można korzystać z iPhone'a podczas ładowania. W przypadku ładowarki Hama 3w1 MyCharge Multi kąt magnetycznego pada indukcyjnego MagSafe można regulować w zakresie 45 - 90 stopni. iPhone może być więc ustawiony pionowo lub wygodnie pod kątem.

To samo można powiedzieć o ładowaniu zegarka Apple Watch, który ustawiony jest pod kątem około 70°, dzięki czemu przełącza się w tryb stolika nocnego i wyświetla godzinę na zielono. Tutaj jednak wspomnieć warto o jednej rzeczy. Hama MyCharge Multi to właściwie ładowarka dla iPhone'a i słuchawek AirPods wraz ze standem do ładowania zegarka Apple Watch za pomocą dedykowanej ładowarki indukcyjnej (oryginalnej applowskiej lub innej), którą umieszcza się w tym urządzeniu. Żeby zatem ładować wszystkie trzy urządzenia na raz należy podłączyć do gniazdka samo urządzenie Hama 3w1 MyCharge Multi (w zestawie jest odpowiedni zasilacz) oraz wspomniany już kabelek z końcówką indukcyjną dla Apple Watcha do osobnej ładowarki. Potrzebne więc będą dwa wolne gniazdka elektryczne. Nie jest to w żadnym razie problem, co więcej na pewno obniża to cenę zestawu, a wspomniany kabelek z końcówką indukcyjną do zegarka Apple Watch i tak dostarczany jest w zestawie.

Wspomnę jeszcze, że miejsce do ładowania słuchawek AirPods jest wyraźnie zaznaczone i zagłębione, tak by etui tych słuchawek nie przesunęło się przypadkowo. Oczywiście można w tym miejscu ładować także inne słuchawki bezprzewodowe. Sprawdziłem, ładowarka radzi sobie z nimi znakomicie. Hama 3w1 MyCharge Multi ładować może urządzenia z mocą do 15 W. Podczas kilku tygodni testów sprawdzała się znakomicie.

Całość wyglada bardzo ładnie zarówno na jasnych jak i ciemnych biurkach. Użyte materiały (aluminium i mocny plastik) w kolorach czarnym i szarym wyglądają bardzo dobrze. W moim przypadku odznacza się jedynie biała indukcyjna końcówka ładowarki do zegarka Apple Watch, choć oczywiście można znaleźć tego typu akcesoria w innych kolorach. Wspomnę jeszcze, że na przedniej krawędzi umieszczono dwie, świecące na niebiesko, diody LED, które informują o ładowaniu iPhone'a i słuchawek.

Przez kilka tygodni testów ładowarka Hama MyCharge Multi sprawiała się bez zarzutów. Co ważne, dzięki niej zyskałem więcej miejsca na moim biurku i znowu mogę korzystać z iPhone'a podczas ładowania i pracy przy komputerze.

Jeśli szukacie rozwiązania typu „trzy w jednym” do ładowania waszego iPhone'a, zegarka Apple Watch i słuchawek bezprzewodowych, to warto pomyśleć o Hama MyCharge Multi, zwłaszcza, że jego cena jest atrakcyjna i wynosi jedynie 269 zł.