Na wirtualnych półkach Mac App Store, tegorocznej jesieni pojawi się gra Call Of Duty: Black Ops. Posiadacze Maków będą zatem mieć możliwość zagrania w grę, która blisko dwa lata temu miała swą premierę na konsolach stacjonarnych i komputerach klasy PC.

Deweloperem, który po raz kolejny podjął się zadania przeniesienia gry na platformę Mac jest Aspyr Media. Nie są jeszcze znane oficjalne wymagania sprzętowe, ale wiadomo już, że gra nie zostanie w żaden sposób okrojona w stosunku do oryginalnej wersji i będzie zawierać pełną kampanię single-player, tryb multiplayer oraz tryb Zombie Mode, dostępny zarówno dla pojedynczego gracza, jak i w wersji co-op.

Przypomnijmy, że pierwsza część Black Ops przenosi graczy w czasy Zimnej Wojny i przedstawia historię kapitana Alexa Masona, który jako tajny agent wykonujący różnorodne misje w Stanach Zjednoczonych, Związku Radzieckim, Wietnamie i na Kubie, próbuje nie dopuścić do konfliktu atomowego między dwoma mocarstwami.

Przy okazji ogłoszenia o wydaniu Black Ops na Maka, Aspyr zdecydował się tymczasowo obniżyć o 50% cenę oryginalnego Call of Duty, Call of Duty 2 i Call of Duty 4: Modern Warfare.

Źródło: MacRumors