O klawiaturach produkowanych przez Brydge czytaliście wiele razy na łamach MyApple oraz naszego magazynu. Firma systematycznie udoskonala swoje produkty i wprowadza do sprzedaży nowsze wersja. Najnowszym akcesorium jest Brydge Max+ przeznaczona dla 11-calowym iPadów (zarówno Air jak i Pro).

Największą zmianą a jednocześnie ogromna zaletą nowej klawiatury jest zupełnie przeprojektowany system zawiasów oraz mocowania iPada. Wcześniejsze modele trzeba było włożyć w specjalne zawiasy, które znajdowały się na skrajnych końcach obudowy.

Natomiast w omawianym modelu firma postanowiła zastosować rozwiązanie znane między innymi z MacBooków. Na środku konstrukcji znajduje się specjalny zawias, który zajmuje 2/3 całej szerokości. Dzięki temu tablet jest bardzo stabilny i łatwy sposób można regulować kąt nachylenia.

Maksymalny kąt to około 135 stopni co jest bardzo wygodne w trakcie pracy na iPadzie. Warto zwrócić uwagę, że zwiększenie kąta powyżej 90 stopni skutkuje delikatnym podniesieniem całej konstrukcji co dodatkowo zwiększa wygodę korzystania z klawiatury.

W wielu poprzednich recenzjach poruszałem kwestię gładzika oraz klawiatury, w związku z czym nie będę się zbyt bardzo rozpisywał na ich punkcie. Niewątpliwie ogromnym plusem jest powiększenie obszaru trackpada. Dzięki temu dużo wygodniej się z niego korzysta - jedną z największych wad klawiatury Apple jest bardzo mały gładzik. Trackpad otrzymał wsparcie dla szerokiej gamy gestów.

W przypadku akcesorium Brydge do dyspozycji są dodatkowe przyciski funkcyjne które umożliwiają sterowanie tabletem. Począwszy od jego zablokowania/odblokowania po zmianę jasności ekranu oraz podświetlenia klawiszy. Wbudowane klawisze zapewniają duża wygodę pisania i są responsywne. Zdecydowania ten element został poprawiony, pomimo tego, że w poprzednich wersjach spisywała się bardzo dobrze.

Warto wspomnieć o nowej funkcji Instant-On dzięki której po powrocie do iPada wystarczy nacisnąć jakikolwiek przycisk i klawiatura oraz tablet są od razu gotowe do korzystania. Akcesorium łączy się z tabletem dzięki Bluetooth 5.0.

Ogromną zmianą jest system mocowania tabletu. W Brydge Max+ zastosowano magnesy, dzięki którym wystarczy przyczepić iPada do plastikowej części konstrukcji. Rozwiązanie przypomina to zastosowane w Magic Keyboard. Niestety wiąże się to również ze zwiększeniem wagi oraz grubości całej konstrukcji.

Jestem ogromnym fanem klawiatur Brydge, a najnowszy model jest najlepszą wersją jaka powstała. Niestety jednocześnie jest to też najdroższa klawiatur w ofercie firmy. 11-calowy model kosztuje 199,99 euro, natomiast wersja dla 12,9-calowego modelu to wydatek 269,99 euro.