„Avatar" miał swoją premierę w 2009 roku i przez niemal dziesięć lat utrzymywał tytuł najbardziej kasowego filmu w historii kina (w 2019 roku został zdetronizowany przez „Avengers: Koniec gry"). Pod koniec bieżącego roku do kin ma trafić jego długo wyczekiwana kontynuacja. Niedawno potwierdzono też, że będzie jej towarzyszyć oficjalna gra, która trafi na urządzenia z iOS.

Avatar: Reckoning, bo taki tytuł nosi wspomniany projekt, będzie sieciową strzelanką z elementami MMORPG. Akcja gry będzie toczyć się na znanej z filmu planecie Pandora. Pod względem fabularnym ma ona luźno nawiązywać do drugiej części filmu, której premierę zapowiedziano na grudzień 2022 roku. Gracze wcielą się w członków różnych plemion rasy Na’vi, próbujących powstrzymać inwazję na ich ojczystą planetę.

Jak na razie nie ujawniono zbyt wielu konkretów na temat mechaniki rozgrywki. Wiadomo jedynie, że gracze będą mogli stworzyć własne postacie, a w grze znajdzie się zarówno kampania fabularna dla jednego gracza jak i dodatkowe misje i tryby rozgrywki umożliwiające zarówno współpracę jak i rywalizację.

Avatar: Reckoning ma pojawić się w App Store przed końcem bieżącego roku. Dokładna data premiery nie została jednak jeszcze ujawniona.

Źródło: Pocket Gamer