Na początku 2020 roku Apple ogłosiło rozpoczęcie prac nad serialem „W cieniu podejrzeń". Niedawno ujawniono, iż jego premiera w Apple TV+ odbędzie się 4 lutego 2022 roku. Wczoraj na oficjalnym kanale tej usługi w serwisie YouTube opublikowano jego pierwszy oficjalny zwiastun.

„W cieniu podejrzeń" będzie ośmioodcinkowym thrillerem kryminalnym luźno bazującym na izraelskim serialu „Podwójna gra". Podobnie jak w pierwowzorze historia będzie toczyć się wokół grupki z pozoru zwyczajnych obywateli próbujących oczyścić się z oskarżeń o udział w porwaniu. O ile jednak w „Podwójnej grze" sprawa dotyczyła zniknięcia irańskiego polityka, w nowym serialu Apple motywem przewodnim będzie uprowadzenie syna amerykańskiej bizneswoman, w którą wcieli się Uma Thurman, znana m.in. z filmów „Pulp Fiction" i „Kill Bill". Showrunnerem serialu jest Rob Williams (m.in. „Czlowiek z Wysokiego Zamku" i „Ofiara") zaś reżyserią zajęli się Chris Long (który pracował już wcześniej z Apple przy serialu „Niesamowite historie") i Stefan Schwartz (m.in. „Zawód: Amerykanin", „The Boys" i „The Walking Dead").

Serial „W cieniu podejrzeń" będzie dostępny do obejrzenia wyłącznie w usłudze Apple TV+. Pierwsze dwa odcinki pojawią się w jej katalogu 4 lutego, zaś kolejne będą dodawane co tydzień w piątek.