Apple nieustannie stara się powiększać katalog filmów i seriali dostępnych w Apple TV+. Niedawno zapowiedziano kolejną produkcję powstającą z myślą o tej usłudze, zatytułowaną „Manhunt".

Według oficjalnej zapowiedzi Apple „Manhunt" ma być po części serialem historycznym a po części thrillerem kryminalnym opartym na prawdziwych wydarzeniach, opowiadającym o zamachu na amerykańskiego prezydenta Abrahama Lincolna i jego następstwach. Tobias Menzies, znany m.in. z „The Crown" i „Gry o tron", wcieli się w nim w Edwina Stantona, kierującego obławą na zamachowca. Autorką serialu będzie zaś Monica Beletsky, która wcześniej pracowała m.in. przy „Fargo" i „Friday Night Lights". W produkcję zaangażowany będzie też pisarz James Swanson, autor książki „Manhunt: The 12-Day Chase for Lincoln's Killer", na której będzie bazował serial.

Serial „Manhunt" wyprodukuje założona przez Apple wytwórnia Apple Studios. W projekt zaangażowane są też wytwórnie Lionsgate Television (odpowiedzialna m.in. za wyprodukowane na zamówienie Apple seriale „Mythic Quest" i „Acapulco"), POV Entertainment, Walden Media i 3 Arts Entertainment. Jak na razie nie ujawniono przewidywanej daty jego premiery w Apple TV+.

Źródło: Apple