W ostatnich dniach pojawia się wiele doniesień na temat produktów, które w tym roku zaprezentuje firma Apple. Warto także odnotować fakt, że Apple ustanowiło kolejny giełdowy rekord, stając się pierwszą firmą w historii, której rynkowa kapitalizacja przekroczyła granicę 3 bilionów dolarów.

AirPods Pro 2

W poniedziałek pojawiły się doniesienia o słuchawkach AirPods Pro 2. Według Kuo Apple zaprezentuje je w czwartym kwartale tego roku. Słuchawki mają cechować się zmienioną konstrukcją, wsparciem dla formatu ALAC (Apple Lossless) oraz etui z wbudowanym głośniczkiem ułatwiającym ich zlokalizowanie przy pomocy wydobywających się dźwięków.

Co więcej, w raporcie opublikowanym na łamach DigiTimes pojawiła się informacja, że podwykonawcy Apple zaczynają przygotowania do wysyłki wspomnianych wyżej słuchawek. Natomiast ich premiera spodziewana jest w drugiej połowie tego roku.

Monitor marki Apple

Zdaniem Marka Gurmana cena nowego monitora ma odpowiadać połowie kwoty jaką trzeba wydać na Pro Display XDR, czyli ma kosztować w okolicy 2500 dolarów amerykańskich. Gurman liczy, że produkt ten może zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku, jednak prawdopodobna jest jego późniejsza premiera. W grudniu Mark twierdził, że nowy monitor będzie bardzo popularny wśród użytkowników nowego MacBooka Pro.

Przewidywania Marka Gurmana

Według Gurmana w tym roku pojawi się kilka nowych modeli komputerów Mac.

W tym roku do sprzedaży trafi również przeprojektowany MacBook Air napędzany procesorem M2 (8 rdzeni CPU oraz 9/10 rdzeni GPU). Podobno ma on się cechować nieznacznie większą wydajnością względem swojego poprzednika. W ofercie Apple pojawi się również Mac Pro, który w najwyższej konfiguracji będzie miał 40-rdzeni procesora oraz 128-rdzeniowy układ graficzny. Jego konstrukcja ma być znacznie odchudzona i pomniejszona. Apple pracuje również nad nowym iMakiem oraz komputerem Mac Mini.

iPhone SE

Według użytkownika Twittera o pseudonimie Dylandkt, tegoroczny model iPhone’a SE nie będzie miał zmienionej konstrukcji. Telefon będzie cechował się nowym procesorem, usprawnionym aparatem oraz modułem sieci 5G. Natomiast w 2024 roku pojawi się w pełni przeprojektowany smartfon. Będzie on wizualnie przypominał iPhone’a 11, jednak będzie miał nieznacznie mniejszy ekran. Apple zamierza w tym urządzeniu wykorzystać Touch ID wbudowany w boczny przycisk.

iPhone’y 14

Jak informuje Dylandkt na swoim koncie w serwisie Twitter iPhone 14 Pro oraz wersja Pro Max może zamiast notcha mieć mały otwór przypominający tabletkę. Otwór ten przeznaczony byłby dla modułu aparatu. Natomiast mechanizm Face ID znajdowałby się bezpośrednio pod wyświetlaczem, co ma nie wpłynąć na jakość jego działania.

iPhone’y 15

Analityk Jeff Pu twierdzi, że jedną z ważniejszych zmian w iPhone’ach 15 będzie wprowadzenie aparatu peryskopowego z 10-krotnym zoomem optycznym. Rozwiązanie to ma trafić do conajmniej jednego z przyszłorocznych smartfonów, natomiast nie wiadomo, czy będzie w obu modelach Pro, czy jedynie w wersji Pro Max. Podobne informacje pojawiają się już od dłuższego czasu. Pierwsze sugestie zostały opublikowane przez Ming-Chi Kuo w 2020 roku.

Rekord giełdowy

Wartość Apple przekroczyła trzy biliony dolarów w momencie, w którym cena akcji tej firmy wzrosła do 182,88 dolarów. Na koniec poniedziałkowej sesji spadła ona jednak do 182,01 dolarów, dlatego też Apple ostatecznie zakończyło dzień z wyceną na poziomie 2,99 biliona dolarów. Jest to już trzeci tego typu rekord ustanowiony w ciągu ostatnich lat przez Apple. W sierpniu 2018 firma ta jako pierwsza przekroczyła granicę biliona dolarów, a niemal dokładnie dwa lata później udało jej się osiągnąć wartość dwóch bilionów dolarów. Oznacza to, że w ciągu niespełna trzech i pół roku Apple zwiększyło swoją wartość trzykrotnie.