Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w listopadzie 2021 roku.

Rocket League Sideswipe

Rocket League to popularna gra zręcznościowa dostępna na konsolach i komputerach PC, stanowiąca nietypowe połączenie piłki nożnej i sportu motorowego. Gracze wcielają się w niej w kierowców futurystycznych samochodów o napędzie rakietowym, próbując wbić za ich pomocą gigantyczną piłkę do bramki przeciwnika. Rocket League Sideswipe opiera się na tym samym pomyśle, jednak przedstawia go w nieco innej, mocno uproszczonej formie. Samochody poruszają się tu w dwóch wymiarach a boiska mają inny, bardziej podłużny kształt, z bramkami umieszczonymi na podwyższeniu. W efekcie oferuje to prostszą, szybszą rozgrywkę, lepiej przystosowaną do obsługi za pomocą ekranu dotykowego. W Sideswipe możemy rozgrywać mecze 2 vs. 2 i 1 vs. 1, zarówno w trybie towarzyskim jak i rankingowym. Podobnie jak w oryginalnym Rocket League gracze mogą też modyfikować wygląd swoich pojazdów za pomocą części i ozdób zdobywanych w trakcie rozgrywki.

Pobierz z App Store

PUBG: New State

PUBG: New State to kolejna odsłona popularnej serii sieciowych strzelanek typu Battle Royale. Podobnie jak w przypadku jej poprzedniczek - PlayerUnknown's Battlegrounds i PUBG Mobile - jej akcja rozgrywa się na dużych, otwartych mapach, na których walczyć ze sobą może jednocześnie nawet setka graczy mających jeden cel - przetrwać jak najdłużej. Nowa wersja wprowadza jednak sporo usprawnień w stosunku do poprzedniej mobilnej odsłony serii, poczynając od bardziej nowoczesnej oprawy wizualnej, lepiej wykorzystującej możliwości współczesnych urządzeń, idąc przez większe mapy a kończąc na nowych elementach rozgrywki, takich jak chociażby możliwość rekrutowania pokonanych przeciwników do naszej drużyny. New State jest przy tym nieco bardziej realistyczne i wymagające od swojej poprzedniczki, co objawia się np. w zachowaniu broni i osłon. Zmianie uległa też nieco otoczka fabularna rozgrywki. Akcja gry przenosi nas do niedalekiej przyszłości, co przekłada się m.in. na wygląd dostępnych w grze map, postaci, broni i pojazdów.

Pobierz z App Store

Moncage

Moncage to nietypowa, pomysłowa gra logiczna, w której zagadki opierają się głównie na zabawie z perspektywą. Gracz manipuluje w niej sześcianem, którego boki stanowią swego rodzaju okna do różnych trójwymiarowych scen. Naszym zadaniem jest ustawienie perspektywy w taki sposób, by niektóre elementy tych scen połączyły się ze sobą.

Pobierz z App Store

Football Manager 2022 Mobile

Football Manager 2022 to najnowsza odsłona popularnej serii gier pozwalających wcielić się w menedżera klubu piłkarskiego. Do zadań gracza należy w niej m.in. ustalanie składu i taktyki drużyny, rekrutowanie i szkolenie zawodników oraz kontakty z prasą. Edycja dostępna w App Store to najbardziej uproszczona wersja tej gry, przystosowana do urządzeń mobilnych.

Pobierz z App Store

Final Fantasy VII The First Soldier

Final Fantasy VII The First Soldier to sieciowa strzelanka typu Battle Royale stanowiąca spin-off popularnej gry RPG Final Fantasy VII. Pod względem mechaniki rozgrywki bardzo przypomina ona takie tytuły jak Fortnite i PUBG Mobile, wzbogacając ją jednak o elementy charakterystyczne dla gier RPG. W grze może brać udział jednocześnie do 75 graczy, którzy walczą między sobą na dużych otwartych mapach. Akcja Final Fantasy VII The First Soldier rozgrywa się trzydzieści lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Final Fantasy VII, a gracze wcielają się w niej w rywalizujących między sobą kandydatów do realizowanego przez korporację Shinra projektu SOLDIER, mającego stworzyć nową formację super-żołnierzy.

Pobierz z App Store

In My Shadow

Główną bohaterką gry In My Shadow jest Bella - młoda kobieta, która wspomina różne wydarzenia ze swojego dzieciństwa. Jej wspomnienia przedstawione są jako cienie poruszające się po ścianach jej mieszkania. Zadaniem gracza jest doprowadzenie cienia reprezentującego Bellę do wskazanych celów. By tego dokonać musimy nie tylko umiejętnie sterować wspomnianą postacią, ale też manipulować znajdującymi się w pokoju przedmiotami tak, by rzucane przez nie cienie tworzyły platformy, po których będzie się ona poruszać.

Pobierz z App Store

Bloodshore

Bloodshore to interaktywny film opowiadający o brutalnym programie typu reality show, noszącym tytuł Kill/Stream, w którym celebryci i infulencerzy zostają umieszczeni na wyspie razem ze skazanymi na śmierć przestępcami. Ostatnia osoba, która utrzyma się przy życiu, dostanie dziesięć milionów dolarów nagrody. Twórcy nie kryją inspiracji takimi filmami jak „Battle Royale" czy „Igrzyska śmierci", jednocześnie podchodząc do tematu z lekkim przymrużeniem oka. Podobnie jak w większości produkcji z katalogu Wales Interactive, widz może tu co jakiś czas podejmować różnego rodzaju decyzje, wpływając w ten sposób na dalszy rozwój fabuły. Według zapewnień autorów, Bloodshore jest najdłuższym interaktywnym filmem dostępnym na rynku, oferując łącznie ponad osiem godzin materiałów wideo.

Pobierz z App Store

The Ramp

The Ramp to gra zręcznościowa, w której wcielamy się w deskorolkarza jeżdżącego po różnego rodzaju rampach, basenach i skoczniach. Jej twórca postawił na bardzo minimalistyczne podejście do tematu, co tyczy się nie tylko oprawy graficznej, ale też mechaniki rozgrywki. W odróżnieniu od większości innych gier o podobnej tematyce w The Ramp nie znajdziemy żadnych wyzwań, misji czy nawet punktów otrzymywanych za wykonywanie poszczególnych tricków. Ideą przyświecającą autorowi było stworzenie relaksującej gry jak najwierniej odzwierciedlającej „flow" jazdy na rampie. The Ramp oferuje wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów i widać wyraźnie, iż była ona projektowana z myślą o takim sposobie sterowania.

Pobierz z App Store

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w listopadzie, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.