Lokalizator AirTag ma nam ułatwić szukanie rzeczy, które zgubiliśmy lub chcemy szybko odszukać w domu. Akcesorium to może też być wykorzystane w przestępczych celach.

Mowa tu między innymi o lokalizowaniu ludzi oraz pojazdów. Według lokalnych funkcjonariuszy w Kanadzie AirTagi są wykorzystywane do kradzieży wybranych, najczęściej drogich samochodów. Od września tego roku w regionie York policjanci odkryli pięć kradzieży drogich samochodów z wykorzystaniem lokalizatora Apple. Natomiast nie wiadomo jaka jest rzeczywista skala.

Złodzieje, którzy mają na celu kradzież wybranego samochodu montują AirTaga w różnych zewnętrznych częściach samochodu a następnie śledzą pojazd, żeby w dogodnym momencie go ukraść. Cała operacja przebiega szybciej, ponieważ wiedzą oni, gdzie na stałe znajduje się dany samochód.

Organy ścigania są przekonane, że akcesorium to będzie coraz częściej wykorzystywane do takich celów.

Warto przypomnieć, że AirTag wysyła do posiadaczy smartfonów informacje o tym, że od dłuższego czasu znajduje się w jego obrębie jednak nie wszystkie osoby posiadają nowoczesne smartfony, a także wiele osób może nie reagować na takie komunikaty.

MacRumors: MacRumors