Oryginalna wersja gry Kathy Rain trafiła na rynek w 2016 roku i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy i krytyków. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś swoją premierę miała jej nowa, odświeżona i usprawniona wersja, zatytułowana Kathy Rain: Director's Cut, dostępna również na urządzeniach z iOS i macOS.

Kathy Rain to przygodówka typu point & click, której akcja rozgrywa się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wcielamy się w niej w studentkę dziennikarstwa próbującą rozwiązać zagadkę śmierci jej dziadka. Gra czerpie pełnymi garściami inspiracje z klasyków swojego gatunku. Tyczy się to nie tylko mechaniki rozgrywki, zagadek i sposobu prowadzenia fabuły, ale też oprawy graficznej, która jest stylizowana na produkcję z przełomu lat dziewięćdziesiątych i osiemdziesiątych. Wersja Director's Cut m.in. wprowadza dodatkowe zagadki oraz rozwija niektóre wątki fabularne, w tym zakończenie.

Gra Kathy Rain: Director's Cut w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje 23,99 zł. Wersję dla macOS można kupić w sklepie Steam. Jej standardowa cena wynosi tam 53,99 zł, jednak do 2 listopada można ją nabyć w promocyjnej cenie 48,59 zł.