Pierwszy sezon serialu „Mythic Quest" został udostępniony w Apple TV+ w lutym ubiegłego roku, zaś w maju bieżącego roku dołączył do niego kolejny. Oba zostały dość dobrze przyjęte przez widzów i krytyków. Nie dziwi więc, że Apple zdecydowało się przedłużyć współpracę z twórcami tego serialu. Dziś firma ta poinformowała oficjalnie o zamówieniu dwóch kolejnych sezonów.

„Mythic Quest" to serial komediowy opowiadający o zespole pracującym nad popularną grą MMORPG, dowodzonym przez narcystycznego i nieco ekscentrycznego dyrektora kreatywnego. Jego autorami są Rob McElhenney i Charlie Day, znani przede wszystkim za sprawą „U nas w Filadelfii". McElhenney, który wciela się też w główną rolę, poinformował o rozpoczęciu prac nad kolejnymi sezonami za pośrednictwem krótkiego, humorystycznego nagrania, w którym gościnnie pojawili się też Anthony Hopkins (który zagrał epizodyczną rolę w jednym z odcinków) oraz Jason Sudeikis (odtwórca roli tytułowej w serialu „Ted Lasso", będącym obecnie najpopularniejszą produkcją z Apple TV+).

Prace nad trzecim sezonem serialu „Mythic Quest" mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Produkcją ponownie zajmą się wytwórnie Lionsgate, 3 Arts Entertainment oraz Ubisoft Film & Television. Premiera ma odbyć się w przyszłym roku, jednak dokładna data nie została jeszcze ujawniona.