Oryginalna wersja gry Kathy Rain miała swoją premierę w 2016 roku i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy i krytyków. Niedawno zapowiedziano, że jej nowa, odświeżona i ulepszona wersja, zatytułowana Kathy Rain: Director's Cut, będzie dostępna również na urządzeniach z iOS i macOS.

Kathy Rain to przygodówka typu point & click, której akcja rozgrywa się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wcielamy się w niej w studentkę dziennikarstwa próbującą rozwiązać zagadkę śmierci jej dziadka. Gra czerpie pełnymi garściami inspiracje z klasyków swojego gatunku. Tyczy się to nie tylko mechaniki rozgrywki, zagadek i sposobu prowadzenia fabuły, ale też oprawy graficznej, która jest stylizowana na produkcję z przełomu lat dziewięćdziesiątych i osiemdziesiątych. Według zapowiedzi twórców nowa wersja ma m.in. wprowadzić dodatkowe zagadki oraz rozwinąć niektóre wątki fabularne, w tym zakończenie.

Premierę gry Kathy Rain: Director's Cut w wersjach dla iOS i macOS zapowiedziano na 26 października. Prawdopodobnie będzie to tytuł premium, w którym nie znajdziemy żadnych reklam ani mikropłatności.