Jedną z nowości w tegorocznych MacBookach Pro jest możliwość szybkiego ładowania. Dzięki tej opcji można naładować baterię, która jest rozładowana do 50% w zaledwie 30 minut.

Niestety z opcji tej nie mogą skorzystać posiadacze 14-calowych MacBooków z 67-watowym zasilaczem. Według informacji na stronie szybkie ładowanie możliwe jest jedynie z 96 oraz 140-watowym zasilaczem. Słabsza ładowarka dostępna jest jedynie z 8-rdzeniowym procesorem, jednak Apple przewidziało możliwość zmiany 67-watowej jednostki na 96-watową. Operacja ta zwiększa koszt komputera o 100 złotych.

Dostępne są dwa zasilacze przeznaczone do 14‑calowego MacBooka Pro. Kompaktowy zasilacz USB‑C o mocy 67 W szybko i sprawnie ładuje urządzenia w domu, w biurze i w podróży. Jest dostarczany jako standardowe wyposażenie MacBooka Pro z czipem M1 Pro zawierającym 8‑rdzeniowe CPU, 14‑rdzeniowe GPU i 16‑rdzeniowy system Neural Engine. Możesz także wybrać zasilacz USB‑C o mocy 96 W z funkcją szybkiego ładowania: uzupełnienie energii od 0 do 50 procent zajmuje mu około 30 minut. Zasilacz o mocy 96 W jest standardowym wyposażeniem MacBooków Pro z czipem M1 Pro zawierającym 10‑rdzeniowe CPU i wszystkich MacBooków Pro z czipem M1 Max.