Na początku 2018 roku Apple zleciło produkcję serialu „Swagger". Niedawno ogłoszono, iż jego premiera w usłudze Apple TV+ odbędzie się 29 października. Wczoraj Apple opublikowało natomiast pierwszy oficjalny zwiastun tej produkcji.

„Swagger" będzie opowiadać historię młodego, dobrze zapowiadającego się koszykarza, Jace'a Carsona. Postać głównego bohatera wzorowana jest na Kevinie Durancie, zawodniku grającym obecnie w Brooklyn Nets, mającym na swoim koncie m.in. trzy złote medale olimpijskie i nagrodę MVP NBA, który był zaangażowany bezpośrednio w prace nad serialem. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Reggie Rock Bythewood, znany m.in. za sprawą seriali „Punkt zapalny", „Gracze" i „Ulice Nowego Jorku" oraz filmu „Notorious". W główną rolę wcieli się Isaiah Hill. W serialu wystąpią też m.in. O’Shea Jackson Jr., Quvenzhané Wallis, Shinelle Azoroh, Tessa Ferrer, Caleel Harris, James Bingham, Solomon Irama, Ozie Nzeribe i Tristan Mack Wilds.

29 października Apple opublikuje pierwsze trzy odcinki serialu „Swagger". Kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ co piątek.