Apple zapowiedziało wczoraj oficjalnie nowy serial komediowy powstający na potrzeby Apple TV+, zatytułowany „Shrinking". W pracę nad tą produkcją zaangażowani są Bill Lawrence i Brett Goldstein, którzy pracowali wcześniej przy serialu „Ted Lasso", będącym jedną z najpopularniejszych pozycji w katalogu wspomnianej usługi.

„Shrinking" będzie opowiadać o pogrążonym w żałobie terapeucie, który zaczyna mówić swoim klientom wprost co o nich myśli. Ku zaskoczeniu obu stron jego działania szybko zaczynają przynosić bardzo pozytywne rezultaty, odmieniając nie tylko życia pacjentów, ale też głównego bohatera. W główną rolę wcieli się Jason Segel, znany przede wszystkim z serialu „Jak poznałem waszą matkę", który będzie też wspólnie z Lawrence'em i Goldsteinem odpowiadać za scenariusz i produkcję. Jest to już drugi projekt powstający na potrzeby Apple TV+, w którym będziemy mogli zobaczyć tego aktora. Pierwszy to ekranizacja powieści „Niebo jest wszędzie" autorstwa Jandy Nelson.

Serial „Shrinking" zostanie wyprodukowany na zlecenie Apple przez Warner Bros. Television i będzie dostępny wyłącznie w Apple TV+. Pierwszy sezon będzie składał się z dziesięciu odcinków. Jak na razie nie ujawniono przewidywanej daty jego premiery.

Źródło: Apple