W sierpniu ubiegłego roku Epic Games pozwało Apple w Stanach Zjednoczonych za usunięcie z App Store gry Fortnite, w której wcześniej wprowadzono zmiany celowo naruszające regulamin tego sklepu. W ubiegłym miesiącu ogłoszono wyrok w tej sprawie. Mimo iż przedstawiciele Apple twierdzili, że są nim w pełni usatysfakcjonowani, teraz zapowiedzieli, że zamierzają się od niego odwołać.

Wyrok sądu nakazuje Apple wprowadzić w regulaminie App Store zmiany dopuszczające korzystanie w aplikacjach dla iOS z alternatywnych systemów płatności. Firma ma na to czas do 9 grudnia 2021 roku. Przedstawiciele Apple w miniony piątek poinformowali jednak sąd o planach odwołania się od tego wyroku i poprosili w związku z tym o zawieszenie zawartego w nim nakazu do czasu ostatecznego zakończenia sprawy. Swój wniosek motywują tym, że zbyt szybkie wprowadzenie takich zmian w App Store mogłoby naruszyć równowagę sklepu i okazać się szkodliwe dla klientów.

Przedstawiciele Epic Games odwołali się od wyroku niemal od razu po jego ogłoszeniu. Prezes tej firmy, Tim Sweeney, wydał wtedy krótkie oświadczenie, w którym poinformował, że nie jest z niego zadowolony i nie uznaje go za zwycięstwo dla deweloperów i klientów. Zapowiedział, że zamierza walczyć dalej o to, by deweloperzy mogli tworzyć własne sklepy z grami i aplikacjami dla iOS, działające zupełnie niezależnie od Apple.

Źródło: MacRumors