Wracam do Was z kolejną prywatą, czyli z nowościami w mojej aplikacji Eter, służącej do słuchania radia na Macu, iPhonie, iPadzie, Apple TV i zegarku Apple Watch. Pisałem o niej na MyApple już kilkukrotnie. W ubiegłym tygodniu w App Store pojawiła się jego nowa wersja, która poza poprawkami błędów przynosi m.in. nową funkcję minutnika, o którą prosiło wielu użytkowników.

Minutnik jest dostępny w wersji Eteru dla Maca, iPhone'a i iPada i podobnie jak możliwość dodawania stacji do ulubionych (i ich edycji) wymaga odblokowania pełnej wersji programu. Panel minutnika w wersji dla iOS/iPadOS oraz pasek minutnika w wersji dla macOS wywoływany jest za pomocą dedykowanego przycisku w górnym pasku.

Eter for iOS

Minutnik oferuje możliwość ustawienia zatrzymania odbioru strumienia stacji radiowej po 5, 10, 15, 30, 45, 60, 90 i 120 minutach. Jest też możliwość ustawienia czasu na jedną minutę, głównie po to, by sprawdzić jak funkcja ta działa.

Eter for macOS

Wyzwanie: dostępność!

Oczywiście w ramach cotygodniowych aktualizacji aplikacja jest cały czas ulepszana i poprawiane są drobne błędy. Rozwiązałem m.in. problem z nawigacją pomiędzy stacjami w CarPlay. Pracuję też cały czas nad ulepszeniem funkcji dostępności, przede wszystkim wsparcia Voice Over. To ostatnie pozwala osobom niedowidzącym lub niewidomym na wygodne korzystanie z programu. W tej kwestii jeszcze sporo jest do zrobienia, zwłaszcza w przypadku wersji dla zegarka Apple Watch o czym można przeczytać m.in. tutaj.

Dla osoby, która – poza noszeniem okularów do czytania – nie ma problemów ze wzrokiem, poprawna implementacja wsparcia dla dostępności jest dość dużym wyzwaniem. Na co innego bowiem zwracam uwagę ja, osoba widząca, a na co innego osoba, która korzysta z programu za pomocą funkcji Voice Over.

Co dalej

Jeszcze w tym miesiącu (choć raczej pod sam jego koniec) w aplikacji powinno pojawić się wsparcie dla Google Cast. Są też zapytania o wsparcie dla skrótów Siri i mogę potwierdzić, że nad tym też pracuję.

Skąd pobrać i dlaczego tak drogo?

Na koniec przypomnę, że Eter to aplikacja dystrybuowana w modelu freemium, z jednorazowym zakupem w wysokości 13,99 zł odblokowującym wszystkie jej funkcje (żadnych subskrypcji), a dostępna jest za darmo pod tym adresem: apps.apple.com/app/eter/id1523221566.

Przypomnę też, że podstawowa, darmowa wersja – bez potrzeby odblokowywania – pozwala na dostęp do wszystkich stacji radiowych oferowanych przez API radio-browser.info, czyli dobrze ponad 20 tysięcy rozgłośni, w tym wielu polskich.

Kody

Jak zwykle przy okazji wpisu o Eterze rozdam 10 kodów na odblokowanie pełnej wersji programu. Pojawią się one tutaj, we wpisie, dzisiaj (6.10.2021) o godzinie 19:00 i będą dostępne przez kolejne 15 minut, a więc do 19:15.

Kody zostały już rozdane.