Osoby, które chciałyby zainstalować wspomniane systemy, nie mogą tego uczynić, ponieważ Apple przestało je podpisywać, czyli instalacja nie uzyska autoryzacji.

Aktualnie najnowszym oficjalnym systemem jest iOS/iPadOS 15.0.1, który zawiera poprawki błędów dotyczące iPhone’a, w tym problem polegający na tym, że niektórzy użytkownicy nie mogli odblokować iPhone’a 13 przy użyciu Apple Watch.

W przypadku iOS/iPadOS 15 wprowadził on między innymi ulepszenia audio i wideo w FaceTime, w tym dźwięk przestrzenny i tryb Portret. Funkcja Udostępnione Tobie pozwala wyświetlać artykuły, zdjęcia i inne udostępnione treści z Twoich rozmów w Wiadomościach w analogicznych aplikacjach. Tryby skupienia pozwolą zredukować czynniki rozpraszające, filtrując powiadomienia na podstawie aktualnie wykonywanej czynności. Powiadomienia zostały przeprojektowane, a nowe podsumowanie powiadomień zawiera zbiór powiadomień, dzięki czemu możesz nadrobić zaległości. Natomiast nowe narzędzia prywatności w Siri, Mail i nie tylko zapewniają przejrzystość i większą kontrolę nad swoimi danymi.

Apple testuje system iOS/iPadOS 15.1, który powinien pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni.