W lutym bieżącego roku Square Enix ogłosiło, iż pracuje nad dwoma nowymi spin-offami serii Final Fantasy, które trafią na urządzenia z iOS. W miniony weekend ujawniono nowe informacje na temat jednego z nich - Final Fantasy VII The First Soldier.

Final Fantasy VII The First Soldier będzie sieciową grą typu battle royale, pod wieloma względami przypominająca takie tytuły jak Fortnite i PUBG Mobile. Jej akcja będzie rozgrywać się trzydzieści lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Final Fantasy VII, a gracze wcielą się w niej w rywalizujących między sobą kandydatów do realizowanego przez korporację Shinra projektu SOLDIER, mającego stworzyć nową formację super-żołnierzy.

Podczas tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show firma Square Enix zapowiedziała, że premiera Final Fantasy VII The First Soldier odbędzie się w listopadzie, zaś rejestracja ruszy już w październiku. Potwierdzono też, że gra będzie oferować pełne wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów oraz zapowiedziano specjalny dodatkowy tryb treningowy, pozwalający graczom swobodnie testować różne dostępne w grze bronie, przedmioty i postacie na specjalnie do tego przygotowanych mapach. Final Fantasy VII The First Soldier będzie grą typu freemium, dostępną do pobrania za darmo, lecz oferującą opcjonalne mikropłatności.

Źródło: TouchArcade