Kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się doniesienia, że Apple jest zainteresowane zakupem praw do filmu „The Greatest Beer Run Ever". Serwis Deadline potwierdził niedawno, że negocjacje w tej sprawie zakończyły się sukcesem. Ujawniono też kolejnych aktorów, którzy dołączyli do jego obsady.

„The Greatest Beer Run Ever" będzie bazować na książce o tym samym tytule, opowiadającej prawdziwą historię Johna Donohue - byłego amerykańskiego żołnierza, który w 1967 roku by podnieść morale swoich dawnych przyjaciół walczących w Wietnamie postanowił wybrać się do nich z plecakiem pełnym piwa. Reżyserią zajmie się Peter Farelly, znany przede wszystkim za sprawą filmu „Green Book", za który dostał w 2019 roku dwa Oscary. Autorami scenariusza będą Farelly, Pete Jones (m.in. „Bez smyczy" i „Outin Riley") oraz Brian Currie (m.in. „Green Book").

W rolę główną ma wcielić się Zac Efron, znany m.in. z filmów „Król rozrywki", „Znów mam 17 lat" i „Lakier do włosów". W filmie wystąpią też Russel Crowe (m.in. „Gladiator", „Nędznicy" i „Piękny umysł"), Jake Picking (m.in. „Dzień patriotów", „Hollywood" i „Top Gun: Maverick"), Will Ropp (m.in. „Droga powrotna", „The Fallout" i „Wirtualne imperium"), Archie Renaux (m.in. „Cień i kość", „Voyagers" i „Morbius") oraz Kyle Allen (m.in. „West Side Story", „Mapa maleńkich wspaniałości", „All My Life" i „American Horror Story"). Wcześniejsze doniesienia sugerowały też, że epizodyczną rolę w filmie może zagrać Bill Murray (m.in. „Dzień świstaka", „Pogromcy duchów" i „Na lodzie"), jednak nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Produkcją filmu „The Greatest Beer Run Ever" na zlecenie Apple zajmie się wytwórnia Skydance. Będzie on dostępny do obejrzenia w Apple TV+. Jak na razie nie ujawniono przewidywanej daty jego premiery.

Źródło: Deadline