Charles Games to niezależne czeskie studio znane głównie za sprawą gry przygodowej Attentat 1942, opowiadającej o wydarzeniach z okresu II wojny światowej, przedstawiając je z perspektywy ocalałych. Niedawno w App Store pojawiła się ich kolejna podobna produkcja - Svoboda 1945: Liberation.

W grze Svoboda 1945: Liberation wcielamy się w pracownika instytutu dziedzictwa narodowego, wysłanego do niewielkiej miejscowości w pobliżu granicy czesko-niemieckiej w celu zebrania informacji na temat budynku szkoły i ocenienia, czy może on zostać uznany za zabytek. Na miejscu okazuje się, że budynek ten jest obiektem konfliktu w lokalnej społeczności, którego korzenie sięgają jeszcze czasów II wojny światowej. Co więcej, kierowany przez gracza bohater szybko odkrywa też, że sprawa ta może być powiązana z historią jego rodziny. Jak twierdzą twórcy, postacie i wydarzenia przedstawione w grze są fikcyjne, jednak bazują na prawdziwych wydarzeniach i wspomnieniach osób, które przeżyły II wojnę światową.

Gra Svoboda 1945: Liberation w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 32,99 zł. Wersja dla macOS dostępna jest do nabycia w sklepie Steam. Jej standardowa cena wynosi 57,99 zł, jednak do 4 października można nabyć ją w promocyjnej cenie 49,29 zł.