We wrześniu 2019 roku Apple nawiązało współpracę z Josephem Gordonem-Levittem, reżyserem, producentem i aktorem znanym m.in. z ról w filmach „Incepcja", „Looper" i „500 dni miłości" oraz serialach „Trzecia planeta od słońca" i „Roseanne". Wczoraj w katalogu Apple TV+ pojawił się nowy serial animowany wyprodukowany przez niego na potrzeby tej usługi - „Wilek i Fabryka Wszystkiego".

„Wilek i Fabryka Wszystkiego" to serial skierowany do młodszych odbiorców, opowiadający o chłopcu, który znajduje przejście do tajemniczej krainy zamieszkiwanej przez sprytki - istoty zajmujące się projektowaniem m.in. roślin, zwierząt i zjawisk atmosferycznych. Zaprzyjaźniając się z nimi odkrywa, że jego bujna wyobraźnia i nieograniczona kreatywność mają moc zmieniania świata.

Apple opublikowało od razu cały pierwszy sezon serialu „Wilek i Fabryka Wszystkiego", składający się z dziesięciu odcinków. Jest to już drugi serial wyprodukowany przez Gordona-Levitta na potrzeby Apple TV+. Pierwszym był komediodramat „Pan Corman", opowiadający o niespełnionym muzyku pracującym jako nauczyciel w szkole publicznej.